Prasa

NR.17 | 3 kwietnia 2020

Minister: Plan na Serie A w maju

Minister sportu Vincenzo Spadafora ogłosił, że istnieje „nadzwyczajny plan wznowienia rozgrywek sportowych od maja”, ponieważ Włochy obserwują łagodzenie stosowanych środków zapobiegawczych związanych z pandemią koronawirusa.

Kwarantanna została przedłużona do Poniedziałku Wielkanocnego, 13 kwietnia,  w drodze nowego rozporządzenia rządu z ostatniej nocy zakazującego treningu w obiektach sportowych nawet dla profesjonalnych sportowców.

Nadal wpisuje się w to komentarz prezydenta FIGC Gabriele Gravina w którym stwierdził, że ma nadzieję na wznowienie Serie A od 20 maja.

Powstanie nadzwyczajny plan wznowienia rozgrywek sportowych od maja – dodał dziś minister sportu Spadafora.

Wtedy mamy nadzieję wyjść z sytuacji kryzysowej związanej z koronawirusem i zacząć myśleć o przyszłości. Jednakże abyśmy mogli wznowić rozgrywki w maju, musimy zapewnić, że wszystkie grupy sportowe będą dysponowały niezbędnymi środkami.

Dlatego właśnie zwołaliśmy spotkanie prezydentów reprezentujących pięć największych federacji sportowych, zachęcając do przedstawienia sugestii, jak rząd może pomóc światu sportowemu w sytuacji, w jakiej się znalazł w związku z tym kryzysem zdrowotnym.

Przed nami 10 ważnych i trudnych dni. Potrzebujemy tego dodatkowego poświęcenia, by chronić naszych sportowców i dlatego zakazaliśmy wszelkich treningów w obiektach sportowych.

Liczba nowych zgonów, zachorowań, a także przypadków wymagających intensywnej terapii znacznie spadła we Włoszech w ciągu ostatnich kilku dni, ale mimo to pozostaje boleśnie wysoka.

We wtorek odnotowano  727 zgonów, co daje łącznie 13 155 przypadków śmiertelnych, przy czym w ciągu 24 godzin na intensywną terapię trafiło  tylko 12 osób.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

UEFA rekomenduje także, by rozgrywki dokończyć nawet w lipcu, czy jeszcze później. Włosi, jak żaden inny kraj, potrzebują bardzo „respiratora” dla swojej gospodarki. A tym jest futbol, bezdyskusyjnie, grany nawet bez publiczności. Nie tylko kluby będą do tego dążyły, ale z czasem i rząd, który widzi, że zamrożenie wszystkiego nie może trwać wiecznie, nawet jeśli wciąż jest niebezpiecznie (ale mnie niebezpiecznie niż wcześniej).

Choć jak widzi się ćwierćinteligentów z Neapolu chodzących po mieście, jak gdyby nigdy nic, to… Nie dokończę. Za wcześnie na optymizm, zdecydowanie.

Przejdź do paska narzędzi