Serie A

einhard | 27 maja 2020

Gravina: Musimy wznowić sezon

Gabriele Gravina ostrzega, że rozgrywki ​​Serie A muszą zostać wznowione, aby uniknąć finansowej tragedii.

Meczowy protokół medyczny zostanie omówiony jutro z ministrem sportu, a według planu rozgrywki miałyby wrócić 13 czerwca.

Zadaniem Federacji jest ponowne uruchomienie sezonu i zapobiegnięcie kryzysowi gospodarczemu, który może nieodwracalnie zniszczyć włoską pasję do tego sportu – powiedział prezes FIGC w rozmowie z magazynem Riparte l’Italia.

Pracujemy z wielką determinacją, aby sprawić, że Włochy jako kraj ponownie staną na nogi i to dotyczy również futbolu, który jest ważnym rynkiem pracy, który obejmuje około 100 000 pracowników i generuje ogromne dochody dla państwa.

Nieustannie współpracujemy z ministrem sportu Vincenzo Spadaforą, ministrem gospodarki i finansów Roberto Gualtierim i ministrem zdrowia Roberto Speranzą, aby stworzyć bezpieczne warunki do wznowienia sezonu.

Tylko wracając na boiska możemy powstrzymać załamanie finansów, które w krótkim okresie wyniosłoby ponad 700 mln euro. Ponad 500 milionów euro zostało już stracone w wyniku blokady związanej z pandemią wirusa COVID-19.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi