Gracze Juve

einhard | 6 czerwca 2020

De Ligt: Jestem szczęśliwy w Juve

Matthijs de Ligt zapewnia, że ​​jest bardzo szczęśliwy w Juventusie.

De Ligt jest ponownie łączony z przeprowadzką do Barcelony, ale obrońca powtórzył, że chce pozostać w Juve.

Moim pierwszym uczuciem było szczęście: Juventus mnie kupił, przecież to jeden z największych klubów na świecie – powiedział obrońca w rozmowie z Tuttosport.

W porównaniu z życiem w Ajaxie wszystko było inne. Powiedzmy, że pierwszą dużą różnicą, która rzuciła mi się w oczy, była międzynarodowa postawa klubu.

Następnie powitali mnie moi nowi koledzy z drużyny, wyjątkowa grupa chłopaków. Wszyscy byli dla mnie naprawdę mili i pomocni. Od razu sprawili, że poczułam się częścią rodziny. Jestem bardzo szczęśliwy w Juventusie. W czasie, w którym z konieczności odpoczywamy od gry, dowiedziałem się, że ktoś wymyślił różne rzeczy dotyczące mojej osoby.

Bardzo się cieszę, że tu jestem, trenuję codziennie z niezwykłymi piłkarzami. Mam chęć robienia postępów każdego dnia, więc tak, jestem tu szczęśliwy.

Holender został następnie zapytany o graczy Bianconerich, którzy szczególnie przykuli jego uwagę.

Szczerze mówiąc, ogólny poziom zespołu jest naprawdę wysoki. Oczywiście jest Ronaldo, ale nie wymienię go, ponieważ wszyscy wiedzą, kim jest Cristiano i co potrafi. Dlatego powiem, że wielkie wrażenie zrobiło na mnie jeszcze dwóch graczy: jednym z nich jest Dybala, który ma naprawdę oszałamiającą technikę.

Drugim, a dla niektórych może to zabrzmieć dziwnie, jest Rodrigo Bentancur, gracz o naprawdę niesamowitych umiejętnościach technicznych. Powiedziałbym, że jest bardzo niedoceniany. To świetny piłkarz, który ma przed sobą wielką przyszłość.

Wreszcie 20-latek pochwalił Maurizio Sarriego za łączenie taktyki i techniki.

Jest wielkim taktykiem. Jest bardzo skupiony na tej stronie gry i ma niezwykle precyzyjny pomysł na piłkę. Chce, żebyśmy budowali akcje od tyłu i grali w techniczną piłkę. Jest to coś do czego mniej więcej byłem przyzwyczajony w Ajaxie.

Zasadniczo można powiedzieć, że jest bardzo„holenderskim” trenerem, nawet jeśli jego włoski duch taktyczny pozostaje silny. Można powiedzieć, że jest odpowiedzią Włoch na futbol totalny.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bad_Magick
4 lat temu

Bardzo pozytywny komentarz, wreszcie coś pozytywnego o naszym trenerze. Cieszą też słowa o Bentancurze, naprawdę liczę, że będzie z niego świetny piłkarz, bo o De Ligta już od jakiegoś czasu się nie boję.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi