Prasa

einhard | 16 czerwca 2020

Carrera: Atalanta może sięgnąć po tytuł

Były asystent Antonio Conte w Juventusie, a obecnie trener AEK Ateny uważa, że ​​Atalanta w przyszłości może wygrać Scudetto.

La Dea zajęła trzecie miejsce w Serie A w zeszłym sezonie, dotarła do finału Coppa Italia, a w tym sezonie zajmuje czwartą lokatę i będzie walczyć w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Myślę, że Atalanta może wygrać Scudetto dzięki kolejnym dwóm lub trzem dobrym transferom – powiedział Massimo Carrera w wywiadzie dla Perform News.

Przez siedem lat grałem w Atalancie i nadal mam dom w Bergamo. Atalanta to poważny i kompetentny klub, który rok po roku budował świetny zespół, wykorzystując w pełni talenty wychowane w swojej akademii młodzieżowej.

Gian Piero Gasperini wykonuje doskonałą robotę, grają piłkę opartą na intensywności i jakości w każdym elemencie. Ten zespół nie jest już niespodzianką, czy czarnym koniem, ale pretendentem i rzeczywistością, z którą każdy będzie musiał sobie poradzić.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kelso
3 lat temu

Bardzo fajny klub ale scudetto? Nie przesadzajmy. Jednak potrzeba im wiecej niż 2 czy 3 transfery a za kilka lat to o 6 nie starczy bo tacy kluczowi Gomez i Ilcić coraz będą starsi.

Ater
3 lat temu
Reply to  kelso

Możliwe, że to co mówisz się spełni.
Jednak, póki co – mają młodą pakę pełną kocurów.
Dodatkowo, jak popatrzysz na SeriaA przez ostatnie kilka lat, to większość wyróżniających się lub solidnych graczy miało jakiś epizod w tym klubie.

anavrin_
3 lat temu

Atalanta nie ma i jak sądzę długo nie będzie miała jeszcze ciągłości wyników. Ta cecha w sporcie zespołowym jest właściwie nieosiągalna w przypadku, gdy zespół oparty jest na graczach młodych albo bez poważnego doświadczenia.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi