Prasa

einhard | 24 sierpnia 2020

Ceferin: Finansowe Fair Play to za mało

Alexander Ceferin stwierdził, że Finansowe Fair Play już nie wystarcza do zapewnienia równowagi we współczesnym futbolu.

Ponieważ przekazujemy prawie 90 procent wszystkich pieniędzy z powrotem do federacji krajowych i klubów, chciałbym mieć jeszcze większe przychody, ponieważ pomogłoby to w rozwoju piłki nożnej – powiedział Prezydent UEFA w rozmowie z agencją Reuters.

Musicie zrozumieć, że bez dystrybucji funduszy przez UEFA, z 55 federacji krajowych blisko 50 by zbankrutowało i dzieci nie mogłyby grać w piłkę w tych krajach. Dlatego dla nas bardzo ważne jest, abyśmy pozwolili na inwestycje, ale jednocześnie zapewnili równowagę i konkurencyjność za pomocą Finansowego Fair Play.

FFP już jednak nie wystarcza, musimy coś z tym zrobić. Musimy sprawić, że jeśli wydasz zbyt wiele, będziesz musiał oddać coś innym. Dlaczego równowaga i konkurencyjność są tak ważne? Ponieważ w przeciwnym razie rozgrywki nie są już tak interesujące, stają się nudne, a my nie chcemy, aby tak się stało.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
3 lat temu

Jaka komunistyczna mentalność, aż się nie chce wierzyć, że poważni ludzie na styku ze światem biznesu pławią się w takich lewackich hasełkach.

Harun
Harun
3 lat temu
Reply to  pogon

Fajne to słowo „lewactwo”, takie nie za mądre. Wyłącza i tak niezbyt intensywne kibolskie myślenie i można go używać jak pałkę.

Pepe_Mar
Editor
3 lat temu
Reply to  Harun

Bo od kiedy w naszym kraju robił się nurt jedynej słusznej ideologii, to wszystko co nie jest polskie, katolickie, heteroseksualne czy kapitalstyczne albo jest z szeroko rozumianej elity to jest lewackie 😛 Słowo wytrych, działa prawie jak veto na sejmikach. Nie możesz się obronić, bo jak zaczniesz argumentować, to jesteś jeszcze bardziej lewacki 😀

Harun
Harun
3 lat temu
Reply to  Pepe_Mar

W punkt. Pięknie napisane.

pogon
3 lat temu
Reply to  Pepe_Mar

Przecież ja pisałem o tym, że lewackie są haselka o zabieraniu bogatym i dawaniu biednym. Jedynie słuszna partia pod tym względem jest najbardziej lewacka w naszej historii.

Harun
Harun
3 lat temu
Reply to  pogon

Niby jaka partia jest lewacka? To już pomylenie z poplątaniem. Ta partia, która prawdopodobnie masz na myśli, jest partią, której najbliżej obecnie do faszyzmu.

Pepe_Mar
Editor
3 lat temu
Reply to  Harun

Po prostu wypadałoby przestać posługiwać się absolutami. Nie mylić liberalnych poglądów z lewicowymi, a tych z kolei z socjalistycznymi czy tym bardziej komunistycznymi. Tu nie ma nigdzie znaku równości.

Harun
Harun
3 lat temu
Reply to  Pepe_Mar

Dokładnie tak. Podobnie jak nie można mylić z liberalnej prawicy czy nawet chadecji z endecją czy ultrakonserwatywnymi ugrupowaniami dla kuców.

Pepe_Mar
Editor
3 lat temu
Reply to  Harun

I przyjać w końcu, że istnieją takie partie u nas aktualnie, które można spokojnie uznać za narodowy socjalizm w coraz bardziej skrajnym wydaniu 😛 Ale Panowie, odpuśćmy sobie politykowanie. Nie od tego ta strona jest. Ja wiem, że newsy o Fifie, Uefie czy władzach ligi często się do tego sprowadzają, ale trzeba mimo wszystko to oddzielić od poglądów politycznych i kłótni na tej podstawie. Już na codzień mamy tego wystarczająco i nie ma sensu sobie specjalnie dokładać 🙂

Gryfel
Admin
3 lat temu
Reply to  pogon

weźmy też pod uwagę że spraw odnosi się do finansowego fair play i w ogóle idei sportu, czyli próby regulacji tak, by nie można sobie było wygrywać pompując w klub kupę kasy. Niestety tak się dzieje i luki między bogatymi są coraz większe. Obiektywnie patrząc to jest główny powód dla którego wygrywamy 9 lat z rzędu w Serie A, a dla którego mamy problemy w LM, bo tam konkurencja jest większa i zwyczajne podkupowanie przeciwników nie działa. W idealnym świecie kluby powinny mieć sufit płacowy i budżetowy, jak to jest w fantacalcio chociażby. I jak kwalifikujesz się do LM czy… Czytaj więcej »

anavrin_
3 lat temu

Ja traktuję UEFĘ nie tyle jako organizatora rozgrywek i – w świetle tego, co powiedział Ceferin – dystrybutora pieniędzy, a „tych na górze”. Niech tam sobie będzie ta UEFA z całymi swoimi wadami, ale wydaje mi się, że bez niej niektóre kluby już bardzo odkleiłyby się od rzeczywistości a futbol jeszcze bardziej zmienił w jakąś wolną amerykankę. I nie chodzi tutaj o podział pieniędzy, ale format rozgrywek. „Musimy sprawić, że jeśli wydasz zbyt wiele, będziesz musiał oddać coś innym.” To właśnie pokaz wad UEFY w całek okazałości. Czy Ceferin nie zdaje sobie sprawy, że przecież to żaden problem zapłacić dla… Czytaj więcej »

Nocny Jastrzab
3 lat temu

Po co ta cała otoczka FAIR PLAY, skoro i tak bogaty moze wiecej, patrz Man City 🙂 słuchać tego nie idzie

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi