Gracze Juve

fj10 | 18 czerwca 2021

Buffon o najbardziej pamiętnym okresie kariery

Po opuszczeniu Juventusu, Gianluigi Buffon zdecydował się wrócić do przeszłości i zdradzić, który okres jego kariery może nazwać najbardziej pamiętnym.

Gigi przez 17 lat występował w Starej Damie, aż w 2018 odszedł do PSG, którego zawodnikiem był jedynie rok. Kilka dni temu wyznał, że właśnie czas gry w Paryżu zapisał się najmocniej w jego pamięci, gdyż czuł on, że cieszy się ogromnym szacunkiem w stolicy Francji. Calciomercato zacytowało jego słowa:

To był klasyczny cios w tyłek. Miałem okazję grać w strasznie słabej jakościowo drużynie. Rozmawiając z chłopakami po powrocie do Juve, zawsze powtarzałem, że to dawało mi poczucie siły.

Byłem przekonany, że pójdziemy na całość i z łatwością będziemy wygrywać mecze. W takim momencie stajesz się arogancki i życie daje ci karę. Rok mojej kariery, który wspominam z największą przyjemnością, to właśnie ten w Paryżu.

Szacunek, który tam miałem to coś, czego nigdy nie poczułem. Wychodziłem dużo częściej, z lekkością osoby chcącej dzielić się emocjami i integrować.

Źródło: juvefc.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pavelo93
1 rok temu

Na pewno szczególny czas, przychodził jako żywa legenda

Co nie zmienia faktu że raczej całej przygody z Juve się nie da zapomnieć

czym jest ten rok przy połowie życia w Juve?

Przejdź do paska narzędzi