Trener

maciejovsky | 14 lipca 2021

[Aktualizacja] Max Allegri przybył do Continassy

Max Allegri przybył do Continassy, by rozpocząć swój drugi pobyt w Juventusie w roli trenera.

Dzisiaj zaczynają się pierwsze zajęcia – testy atletyczne i badania lekarskie. Bianconeri rozpoczną treningi bez wielu reprezentantów swoich krajów, którzy odpoczywają po Euro i Copa America, ale za to z dużą liczbą zawodników z drużyny U23.

Gracze, którzy odpadli z turniejów w pierwszych fazach, dołączą do grupy w przyszłym tygodniu, a reszta będzie przybywać stopniowo.

Treningi rozpoczną się od testów wydolnościowych oraz od badań pod kątem zdrowia, a od następnego tygodnia zacznie się wzrost obciążeń. Allegri chce mieć w pełni gotowy zespół na 22 sierpnia i 1. kolejkę nowego sezonu Serie A.

Źródło: football-italia.net, Twitter

[Aktualizacja 16:55]

Juventus poinformował o pełnym sztabie technicznym Massimiliano Allegrieg. Oto lista.

Trener: Massimiliano Allegri

Asystent trenera: Marco Landucci – były bramkarz, karierę trenerską rozpoczął jako trener bramkarzy w młodzieżówce Fiorentiny (2001-2006). Z Allegrim współpracuje  od 2006, kiedy został trenerem bramkarzy w prowadzonym przez Maxa Grosetto. Od tego czasu praktycznie zawsze znajdował się w sztabie Toskańskiego szkoleniowca podążając za nim do Cagliari, Milanu i Juve w latach 2014-2019.

Trener techniczny: Aldo Dolcetti – były pomocnik, wychowanek Juventusu, lecz znany głównie z gry dla Pizy i Ceseny. Obecny w sztabie Allegriego od 2013, przeszedł z prowadzenia Primavery Milanu na pozycję trenera technicznego w ostatnim sezonie Maxa w Milanie.

Trener techniczny: Maurizio Trombetta – były napastnik, przygodę trenerską rozpoczął jako trener młodzików w Udinese w 1994 roku, przez większość swojej kariery był drugim trenerem, chociaż zdarzało mu się być pierwszym trenerem w Sevegliano, CFR Cluj, Torviscosa czy Târgu Mureș. Z Allegrim związany od 2014 kiedy razem zaczęli pracę w Juventusie.

Kierownik Przygotowania Lekkoatletycznego: Simone Folletti – pełni tę rolę nieprzerwanie w sztabie Allegriego od 2004-05 gdy razem trenowali S.P.A.L. 1907.

Ponadto:

Trener lekkoatletyczny: Andrea Pertusio 

Trener lekkoatletyczny: Enrico Maffei

Trener lekkoatletyki: Francesco Lucia

Ćwiczenia Siłowe i Sport Science: Duccio Ferrari Bravo

Sport Science: Antonio Gualtieri

Przygotowanie Bramkarzy: Claudio Filippi

Przygotowanie Bramkarzy: Tommaso Orsini

Menedżer analizy meczów: Riccardo Scirea

Analiza meczów: Domenico Vernamonte

Analiza meczów: Giuseppe Maiuri

Źródło: TuttoJuve.com
Transfermarket.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Proponuję dwa typery na stronie, jeden szybki, czyli kto dostanie urazu mięśniowego, a drugi, na cały sezon, czyli kto załapie najwięcej kontuzji z przemęczenia.

OldLady
1 rok temu

Zabawmy się w typ kto w sezonie będzie najdłużej kontuzjowany – jak obstawiacie?
Ramsey? Chiellini?

anavrin_
1 rok temu

Wiele mówi się o tym, czy Allegri – w trakcie przerwy – czegoś się nauczył, czy był na bieżąco z wydarzeniami piłkarskimi, czy też będzie swoje pomysły (skądinąd średnio efektywne pod koniec jego poprzedniej przygody z Juventusem) próbował wtłoczyć do kompletnie innych warunków. Tymczasem zasadne jest też pytanie, czy jego współpracownicy również się rozwinęli czy stoją w miejscu. Przede wszystkim spece od przygotowania fizycznego. Mieli naprawdę sporo czasu na poprawienie warsztatu, jak będzie, zobaczymy.

Przejdź do paska narzędzi