Prasa

einhard | 8 czerwca 2020

Afera COVID – Benevento żąda dochodzenia

We Włoszech pojawiła się teoria spiskowa, dotycząca obecności COVID-19 w drużynach Serie A.

Może to być początek większej afery, która swój początek ma w gazecie Corriere dello Sport. W jednym z artykułów redaktor Iwan Zazzaroni napisał o pogłosce, że dwa zespoły Serie A ukrywają pozytywne wyniki na obecność koronawirusa, czekając na ogłoszenie ich w odpowiednim momencie, chcąc w ten sposób zablokować dokończenie sezonu.

Niewielu uważało tę plotkę za wiarygodną, ​​ale w kraju tak zakochanym w aferach zawsze znajdzie się ktoś, kto zechce rozdmuchać pewne rzeczy. I dokładnie tak się stało, ponieważ wczoraj burmistrz Benevento zażądał natychmiastowego dochodzenia w sprawie artykułu napisanego przez Zazzaroniego.

Wokół jest za dużo podstępów i interesów, które niektórzy chcą chronić. Jestem rozczarowany, że niektórzy są gotowi wykorzystać do swoich celów tę sytuację. Prosimy również, aby jutro osoby z FIGC, mający do czynienia z konfliktem interesów, powstrzymali się od głosowania – dodał do swojej wypowiedzi na temat dochodzenia burmistrz, Clemente Mastella.

Benevento obawia się, że ich awans do Serie A może zostać zablokowany, mimo że ekipa z rejonu Kampanii ma aż 20 punktów przewagi nad drugim zespołem w Serie B.

W piątek 16 z 20 klubów Serie A zagłosowało za nieprzypisaniem Scudetto, zablokowaniem spadków i tym samym brakiem awansów dla klubów z Serie B, jeśli sezon zostanie ponownie przerwany z powodu COVID-19. Ponadto wczoraj media doprecyzowały jak głosowały poszczególne zespoły, twierdząc, że Milan był jedynym klubem, który głosował przeciw, a Roma, Lazio i Napoli powstrzymały się od głosu.

Wiele włoskich źródeł oczekuje, że FIGC zawetuje dzisiaj tę sugestię, zamiast tego proponując ideę play-offów i play-outów lub rozstrzygnięcie sezonu przy pomocy algorytmu.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kelso
4 lat temu

Śmieszne. Sami sobie wymyślili wg nich

OldLady
4 lat temu

Niestety mamy powoli do czynienia z tym o czym pisałem już dawno. Jak komuś nie będzie pasował układ tabeli to wystrzeli z informacją o koronawirusie w jego otoczeniu. Przy absurdalnym założeniu, że sezon zostanie wtedy wstrzymany – przepis na chaos i wieloletnie procesy – gotowy. Absurdem jest głosowanie tylko w Serie A – odnośnie losów ligi w razie wykrycia choroby. Absurd bo głosują oni też o losach drużyn z Serie B – choćby tego Benevento. Sytuacja jest do rozwiązania : wykrycie Covid to izolowanie tego zarażonego i sprawdzenie pozostałych – gdy zdrowi to gramy dalej. Gdy nie – to taka… Czytaj więcej »

anavrin_
4 lat temu
Reply to  OldLady

Z tym walkowerem to wcale nie jest nie fair. Albo pracodawca trzyma odpowiedni standard higieny i procedury, albo ponosi konsekwencje. Jasne, to może prowadzić do skrajnych posunięć takich jak to, że kluby będą wymagać od piłkarzy hiperostrożności lub wręcz ich koszarować. Ale nie twierdźmy przy tym, że to jakieś podłe, wszak każdy może się poświęcić, a dwa miesiące „ograniczenia” wolności to niedużo, biorąc pod uwagę o co toczy się gra.

Ponadto, są kluby, które z zapewnieniem odpowiedniego standardu mają chyba problem. Choćby Viola czy Sampa, które ogłaszały dwukrotnie największe liczby zakażeń – przed wstrzymaniem sezonu i po wznowieniu przygotowań.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi