Transfery

einhard | 16 maja 2019

Agent: Mendy na radarze Juventusu

Agent Ferlanda Mendy’ego twierdzi, że Juventus uważnie obserwuje lewego obrońcę Olympique Lyonu.

Lyon rozegrał świetny sezon, a Mendy był jednym z wiodących zawodników. Ma zaledwie 23 lata, zadebiutował już w reprezentacji Francji, a obecnie jest w centrum rozmów transferowych. – powiedział Yvan Le Mee w rozmowie z Tuttosport.

Połowa Europy go chce. Jakościowy boczny obrońca jest rzadkim towarem. Wystarczy spojrzeć na Lucasa Hernandeza, który przeniósł się do Bayernu Monachium za 80 mln euro.

Mendy jest jeszcze bardziej kompletny. Bardzo dobrze drybluje i dośrodkowuje. Jest francuskim Marcelo, kiedy atakuje, ale w defensywnie jest połączeniem Alexa Sandro i Cristiana Chivu w jego najlepszych czasach.

Mendy jest lewonożny, ale dobrze radzi sobie również prawą, co pozwala mu często łamać do środka. W tej chwili lewy obrońca rola to kosztowny zawodnik. Lyon nie wystawił Mendy’ego na sprzedaż, a prezydent Aulas chciałby go zatrzymać na kolejny sezon. Wszystko zależy jednak od ofert. Jeśli pojawi się właściwa, zwłaszcza na poziomie projektu sportowego, będziemy szukać porozumienia z Lyonem, aby zadowolić wszystkie strony.

Decyzja Mendy będzie oparta na kwestiach technicznych, a nie tylko na czynnikach ekonomicznych. W przeciwnym razie udalibyśmy się do Chin. Dotychczas pojawiło się kilka zapytań. Mogę powiedzieć, że Anglia i Hiszpania jest lepsza pod względem ekonomicznym, ale Serie A zawsze była atrakcyjna dla francuskich zawodników.

Alex Sandro to topowy lewy obrońca i Juventusowi nie będzie łatwo go zastąpić w przypadku transferu. Mendy znajduje się jednak na liście Bianconerich. Przyjaźń między Agnellim i Aulasem może pomóc, ale ostatecznie dla klubów liczą się tylko liczby.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi