Gracze Juve

einhard | 31 marca 2021

Agent: Tigres po Costę, Lyon chce De Sciglio

Agent Douglasa Costy ujawnia, że drużyna Tigres UANL chce pozyskać skrzydłowego Juventusu i twierdzi, że Lyon jest bliski finalizacji transferu Mattii De Sciglio.

Giovanni Branchini udzielił wywiadu dla Sky Sport Italia, w którym omówił przyszłość niektórych ze swoich klientów, w tym Mario Mandzukica, Douglasa Costy i Mattii De Sciglio.

Otrzymałem telefon z Meksyku, konkretnie od Tigres w sprawie Douglasa Costy, ale ma on ogromną pensję – powiedział Branchini.

Jeśli chodzi o De Sciglio, to Lyon zdecydował, że chce go kupić, ale brakuje jeszcze zielonego światła od zarządu, aby sfinalizować ten transfer.

Lyon nie ma możliwości wykupienia De Sciglio, który przebywa we francuskiej ekipie na zasadzie wypożyczenia i tym samym musi omówić transfer z Juventusem.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
NoGood
1 rok temu

Kto, ach kto dał Douglasowi taki kontrakt? Czyż nie guru, nieomylny, wszystkowidzący Marotta?

pogon
1 rok temu
Reply to  NoGood

Przypominam, że jak Costa przychodził to w pierwszym sezonie był naszym najlepszym zawodnikiem i absolutnym topem na swojej pozycji. Nie było żadnych sygnałów, że zostanie szklanką. Marotta tu nie zawinił, wręcz odwrotnie – najpierw pozyskał Costę na wypożyczenie, a gdy się sprawdził wykupił go. CEO nie umieją wróżyć z fusów, mogą tylko zakładać pewne rzeczy na podstawie danych historycznych, a nie przewidywać nieprzeiwdywalne. In Marota I trust. Geniusz. Jeden z najlepszych CEO w świecie piłki nożnej. Czy bywał omylny? Ależ owszem, pokaż mi takiego CEO co nigdy się nie pomylił. Klęknij przed Panem Marottą, bo właśnie odebrał twojej ukochanej drużynie… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by pogon
tItOveN
Admin
1 rok temu
Reply to  pogon

Post factum się zawsze najlepiej ocenia 😉 zgadzam się, że trudno mieć pretensje za ten transfer do kogokolwiek.

luque10
1 rok temu
Reply to  pogon

Nie tak do końca on, raczej Conte na spółkę z prezydentem, bo to oni zastopowali zapędy Marotty na transfery. 😉
Oczywiście Marotta to kozak, ale dawał kontrakty zawodnikom, którzy później okazali się niesprzedawalni. Costa to przypadek, ale Khedira już nie. Można tak wymieniać, Marotta ma wiele za uszami, ale szacunek się należy.
Powiem tak, oceniany jest teraz transfer Ronaldo, że po co, że dlaczego, a był w momencie przejścia do Juve królem.
” CEO nie umieją wróżyć z fusów, mogą tylko zakładać pewne rzeczy na podstawie danych historycznych, a nie przewidywać nieprzeiwdywalne.”

luque10
1 rok temu

De Sciglio nad wyraz dobrze spisuje się w Lyonie. Teraz trzeba omówić transfer Aouara w drugą stronę, bo nie ma wątpliwości, że Juventus da zielone światło na transfer Włocha.
Bawiąc się dalej, sprzedajemy Rabiota i kupujemy Locatelliego.
Pozbywamy się kontraktu Costy, Ramseya, wymieniamy Dybalę na Pogbę. Pozyskujemy Depaya i Aguero za darmo. Sprzedajemy Bernardeschiego i resztę wypożyczonych piłkarzy, kupujemy Gosensa. 😎
A na deser Donnaruma za darmoszke. Ale byłbym dobry w te klocki 😈🤣

Last edited 1 rok temu by luque10
luque10
1 rok temu
Reply to  einhard

Paradoksalnie te szalone ruchy zarówno jakościowo, jak i finansowo wyglądają całkiem całkiem 🤔🤣

OldLady
1 rok temu
Reply to  luque10

Też mi się podoba. Wizja powrotu Pogby mnie kręci. Nieustannie.

dimebag11
1 rok temu
Reply to  luque10

Żadnego Aguero. Mimo, że to był znakomity zawodnik, to w chwili obecnej jest już piłkarskim wrakiem, za chwilę skończy 33 lata, a w obecnym sezonie we wszystkich rozgrywkach ma sumarycznie mniej niż 500 minut spędzonych na boisku. Ponadto z racji tego, że odchodzi za darmo i to jego ostatnia umowa w profesjonalnym futbolu, to zażyczy sobie wysokiej płacy.

luque10
1 rok temu
Reply to  dimebag11

Ale reszta spoko? 🤔😉 Palnąłem Aguero bo mi fajnie wyglądał w wyliczance i tak byłbym w tym dobry 🤣

dimebag11
1 rok temu
Reply to  luque10

Trzech takich pomocników (Pogba, Locatelli, Aouar) z pewnością nie sprowadzimy w najbliższym okienku, bo raz, że będziemy chcieli dalej ciąć koszty płacowe, a dwa, że nie wystarczy nam na to środków, gdyż wzmocnień wymagają też inne pozycje. Zasadniczo, to byłbym zadowolony gdyby dołączyli do nas Locatelli i Aouar w miejsce np. Rabiota. Możliwe, że jednak łatwiejsze od ściągnięcia Włocha okaże się sprowadzenie Pogby, któremu zostanie rok kontraktu z United, którego wymienilibyśmy na będącego w identycznej sytuacji Dybalę. Darmowi Depay i Donnaruma (w przypadku sprzedaży Szczęsnego), to fajna opcja, ale nie wiem czy stać nas będzie na opłacenie ich pensji. Jeszcze… Czytaj więcej »

luque10
1 rok temu
Reply to  dimebag11

Tylko, że sprowadzenie Pogby, Locatelliego i Aouara, to teoretycznie cięcie kosztów.
Dybala chce 10mln + za sezon, wymiana bezgotówkowa za Pogbę, który zarabia obecnie 15 mln (nowe prawo podatkowe).
Locatelli dostanie max 5 mln, jak Chiesa, a odchodzący Ramsey i Costa to odciążenie 15 mln budżetu.
Aouar też kokosów nie zbija w Lyonie, więc pewnie coś koło pensji Locatelliego dostanie, a odejście Rabiota to znów oszczędność 7,5 mln.

Last edited 1 rok temu by luque10
dimebag11
1 rok temu
Reply to  luque10

Pisałem to już wiele razy, ale się powtórzę – Ramsey jest niesprzedawalny i jeżeli coś go nie zmusi do powrotu na Wyspy (np. powody rodzinne), to będziemy się z nim męczyć do końca kontraktu (czyli jeszcze ponad dwa lata), więc także w optymistycznych wariantach nie uwzględniam jego odejścia. Nawet jeśli wymienimy Dybalę na Pogbę i sprzedamy Rabiota, to i tak zabraknie nam sporo kasy na jednoczesny zakup Locatellego i Aouara (łącznie pewnie kosztowaliby z 80-85 mln €, a za Adriena dostaniemy w okolicach 25 baniek, więc wciąż musielibyśmy znaleźć z 55-60 mln €, a gdzie fundusze na inne wzmocnienia?).

Przejdź do paska narzędzi