Liga Mistrzów

einhard | 17 kwietnia 2019

Agnelli: Ajax zasługiwał na awans

Prezydent Juventusu przyznał, że Ajax w pełni zasłużył na awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Moim zadaniem jest pojawiać się w pewnych momentach i dokonywać ogólnych ocen – powiedział Andrea Agnelli w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Ajax w pełni zasłużył na awans, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że przez ostatnie pięć lub sześć lat byliśmy stałym bywalcem i stabilną postacią w Lidze Mistrzów i dlatego chcemy, aby proces ten trwał i postępował, rok po roku i rok po roku.

Ajax jest klubem, który ma swoje cykle i to jest chyba szczyt cyklu, który rozpoczął się kilka lat temu. Zasłużyli na awans. Nie tylko tym spotkaniem, ale również tym pierwszym. Oczywiście jest to turniej, w którym dobra lub słaba gra przez pół godziny może decydować o zdobyciu trofeum, lub eliminacji.

Mamy zamiar wygrać ósme z rzędu Scudetto i to jest niezwykłe dokonanie. Juventus był 43. w rankingu UEFA, a teraz jest piąty, więc musimy ocenić całą sytuację.

Wynik meczu wisiał na włosku, ale zdaje się, że Juve zupełnie się posypało w drugiej połowie.

Ajax spowodował ogromne problemy Bayernowi Monachium, wyeliminował Real Madryt i Juventus. Musimy chylić przed nimi czoła.

Jako fan jestem oczywiście zawiedziony porażką, ale czasami trzeba zaakceptować, że twój przeciwnik dokonuje niezwykłych rzeczy w trakcie sezonu. Wszyscy powinniśmy mieć na tyle wysoką kulturę, aby potrafić docenić i pogratulować swojemu przeciwnikowi.

Ajax przypomina mi Monaco sprzed kilku lat. Ajax to specyficzny klub i będziemy musieli zobaczyć, co się stanie za kilka lat. Zobaczymy czy ci chłopcy pozostaną w klubie, czy gdzieś odejdą.

Sugerowano, że ten sezon będzie porażką, jeśli Juventus nie wygra Ligi Mistrzów, ale Agnelli zawsze neguje takie podejście.

Mówiliśmy latem, że ​​Liga Mistrzów jest celem, ale to nic nowego, gdyż jest tak co roku. Nasz zespół jest stosunkowo młody, więc może dojrzewać przy Allegrim. Pod koniec sezonu przedyskutujemy temat przyszłości.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi