Serie A

einhard | 7 czerwca 2019

Agnelli atakuje Serie A

Andrea Agnelli oskarżył Serie A o protekcjonizm po tym, jak liga odrzuciła plany dotyczące reformy Ligi Mistrzów.

Agnelli piastuje funkcję prezesa Europejskiego Stowarzyszenie Klubów (ECA), które optuje za pomysłem, aby Liga Mistrzów i Liga Europejska zostały zastąpione rozgrywkami podzielonymi na trzy ligi, w których pojawiłby się system awansów i spadków, w przeciwieństwie do obecnej formuły, która opiera się na kwalifikacjach poprzez ligi krajowe.

Serie A połączyła jednak siły z Premier League, La Liga, Bundesligą i Ligue 1, wyrażając swój sprzeciw wobec propozycji ECA.

Dotychczasowa rozmowa z przedstawicielami pięciu najwyższych lig była bardzo rozczarowująca. – powiedział Agnelli na konferencji prasowej.

Widzę to jako protekcjonizm wielkich pięciu lig w stosunku do reszty europejskiej piłki. Osobiście na temat tego projektu mogę udzielić dwóch odpowiedzi. Jako prezes klubu z Serie A chciałbym jedno, ale jako przewodniczący ECA muszę dbać też o interesy innych. Moje odpowiedzi będą się różnić w zależności od tego, w jakiej roli będę, gdy zadacie mi pytanie.

Teraz jednak występuję jako przewodniczącego Europejskiego Stowarzyszenie Klubów i uważam, że ważne jest, abyśmy zjednoczyli się w poszukiwaniu rozwiązań dla dobra europejskiej piłki.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi