Inne

Gryfel | 27 października 2022

Agnelli: Klub zawsze działał zgodnie z prawem

Prezydent Juventusu Andrea Agnelli zwołał dziś pracowników klubu: „Wszyscy zjednoczeni, klub zawsze działał z zgodnie z prawem”.

Tak wynika z najnowszych doniesień Sky Sport dotyczących śledztwa w sprawie zysków kapitałowych. Wśród osób, które rozmawiały z prezydentem byli również członkowie sektora technicznego, czyli Allegri, Cherubini oraz wszyscy trenerzy sektora młodzieżowego. Celem dyskusji było wyjaśnienie stanowiska klubu w sprawie zamknięcia postępowania przygotowawczego. Obecni byli również prawnicy klubu, aby zagłębić się w szczegóły orzecznictwa na wypadek ewentualnych pytań.

Dwa dni temu klub wydał również oficjalny komunikat w tej sprawie, poprzez Maurizio Bellacosa (prawnik kancelarii Severino, która broni Juventusu) i Davide Sangiorgio (osobisty prawnik prezydenta Agnellego) w odpowiedzi na oświadczenie prokuratury federalnej w Turynie dotyczące śledztwa:

Warto pamiętać, że sprawa zysków kapitałowych za tzw. operacje giełdowe jest tą, od której zaczęło się całe, zakończone wczoraj, śledztwo prokuratury turyńskiej. Otóż jest to kwestia, która dziś nie rejestruje żadnych nowości, a w stosunku do której dwa wyroki sportowego wymiaru sprawiedliwości uznały już pełną prawidłowość księgową Spółki, która działała w pełnej zgodzie z praktyką piłkarską – czytamy w oświadczeniu.

Jeśli chodzi o porozumienia dotyczące obniżenia i uzupełnienia wynagrodzeń, są to dobre inicjatywy w zakresie ładu korporacyjnego przyjęte w nadzwyczajnym kontekście pandemii Covid-19, która doprowadziła do zawieszenia rozgrywek piłkarskich i zamknięcia stadionów. Spółka, w komunikacie prasowym z dnia 28 marca 2020 r., ogłosiła, w pełnej przejrzystości dla rynku i akcjonariuszy, obniżenie wynagrodzeń uzgodnionych z zawodnikami, wskazując, że wszelkie dodatkowe rekompensaty zostaną wynegocjowane i wypłacone w przypadku wznowienia zawodów sportowych i ponownego otwarcia stadionów. Ta wyjątkowa sytuacja zagrożenia i niepewności trwała, jak wiadomo, od sezonu piłkarskiego 2019/20 do całego sezonu 2020/21, gdyż dopiero wiosną 2022 roku stadiony zostały w pełni ponownie otwarte dla publiczności. Spółka rozliczyła zatem zmiany wynagrodzeń i dodatki do wynagrodzeń zgodnie z ich progresywną definicją i zgodnie z odpowiednimi przepisami o rachunkowości.

Jeśli chodzi o ogólne oskarżenie o fałszowanie sprawozdań finansowych i niewłaściwe komunikaty dla rynku, Juventus i jego przedstawiciele uważają, że działali zgodnie z prawem i odpowiednimi zasadami techniczno-księgowymi. Ponadto w podanych latach  Juventus wyróżnił się tym, że przeprowadził dwa różne podwyższenia kapitału przy zachowaniu pełnej przejrzystości i przestrzeganiu przepisów. Te niezwykłe operacje potwierdziły solidność Spółki na włoskiej scenie piłkarskiej. W szczególności drugie podwyższenie kapitału, zainicjowane niezależnie przez Spółkę w czerwcu 2021 r., tj. na kilka miesięcy przed wiadomością o śledztwie Prokuratury w Turynie, miało na celu wzmocnienie aktywów Spółki po silnym wpływie pandemii. Kwoty tych podwyższeń kapitału przekraczają i w dużej mierze pochłaniają liczby formalnych zastrzeżeń tego postępowania, które i tak nie miałyby żadnego wpływu na zadłużenie Spółki – podsumowano w oświadczeniu.

Źródło: TuttoJuve.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SzeFu1897
1 rok temu

Lubię Andree…jest śnieżnobiałe czysty jak Marian Banaś.

Crypto
1 rok temu
Reply to  SzeFu1897

A co Ty chcesz od Banasia? Tak przy okazji to chłopa uciszyli…a nielegalny rząd dalej sobie rządzi.

SzeFu1897
1 rok temu
Reply to  Crypto

Chyba chcieli go uciszyć i wywalić ale się nie dał. Miał jaja…

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi