Prasa

einhard | 29 marca 2019

Agnelli o stadionach Juve, Milanu i Interu

Andrea Agnelli uważa, że ​​Milan i Inter powinny mieć oddzielne stadiony, podczas gdy Juventus nie żałuje budowy swojego.

Milan i Inter pracują wspólnie nad nowym stadionem o powierzchni 60 000 miejsc, który zastąpi San Siro, a Agnelli został poproszony o jego przemyślenia, biorąc pod uwagę, że w 2011 roku nadzorował prace Juventusu, który zastąpił nowym obiektem, stare Stadio delle Alpi.

To stadion, który jest ciągle pełen, jest niezwykły – powiedział prezes Juve.

Poza tym trzeba myśleć o rzeczach, które sprawiają, że ​​stadion jest nowoczesny. Trzeba myśleć o systemie, który może być ciągle używany, o sponsorach. Pod tym względem muszę powiedzieć, że wiek San Siro jest odczuwalny. Istnieje od 1925 roku i gdybym musiał wybrać, wybrałbym nowoczesny obiekt, zupełnie nowy, zacząłbym od nowa.

Nie można być nostalgicznym w tej kwestii. Trzeba stawiać na innowacje, na rzeczy, które oferują najlepsze warunki do gry w piłkę. Trzeba mieć stadion, który żyje 365 dni w roku. Gdyby decyzja zależała ode mnie, zrobiłbym wszystko, aby stworzyć całkowicie nowy obiekt.

Wierzę, że każdy chciałby mieć własny stadion… Myślimy o Liverpoolu i Evertonie. Manchester ma dwa stadiony, tak samo, jak miasta podobne, a nawet mniejsze niż Mediolan. Dwa oddzielne stadiony byłyby idealne dal Milanu i Interu.

Potem następuje seria refleksji dotyczących ekonomii, finansów i planowania. Do klubów należy dokonywanie własnych ocen. Gdybym miał stadion, chciałbym, aby był to wyłącznie stadion mojego zespołu i mojego klubu. Dlatego Inter powinien mieć swój własny stadion, a Milan swój.

Często krytykowano nas za zbudowanie stadionu na 41 tysięcy miejsc, ale nie żałujemy tego. Priorytetem jest wypełnianie stadionu na każdym spotkaniu.

Agnelli został następnie zapytany o Cristiano Ronaldo, który doznał kontuzji ścięgna podkolanowego.

Wszystko z nim w porządku. Mamy szczęście, że możemy liczyć na kadrę, w której znajduje się 25 wysokiej jakości graczy. Oczywiście posiadanie go na boisku daje nam dodatkowe poczucie bezpieczeństwa, ale z powodu tej kontuzji musimy być ostrożni i wystawienie go może oznaczać ryzyko utraty go na przyszłe mecze. Lepiej, aby teraz pauzował przez jeden mecz niż potem przez następne dwa i pół miesiąca.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi