Prasa

einhard | 25 września 2018

Agnelli otwarty na Super Ligę

Prezydent Juventusu przyznał, że jest otwarty na rozgrywanie meczów Serie A za granicą i stworzenie tak zwanej Europejskiej Super Ligi.

Agnelli potwierdził już, że trwają prace nad trzecimi rozgrywkami UEFA. Prezydent Juve i jednocześnie szef Europejskiego Stowarzyszenia Klubów dał także zielone światło dla dwóch kontrowersyjnych inicjatyw.

Wiem, że w Hiszpanii, jest to gorący temat. Javier Tebas przez lata bardzo dobrze pracował nad rozwojem marki ligi hiszpańskiej na całym świecie i chce rozgrywać mecze w USA. Już wyeksportowaliśmy mecze o Super Puchar Włoch, ale jest to łatwiejsze, ponieważ to spotkanie jest rozgrywane poza harmonogramem ligowym.

Mamy przykład wspaniałych zawodów, takich jak NFL lub NBA, które eksportują swoje spotkania, więc należy to rozważyć. Ideą dla wszystkich jest dotarcie do globalnej publiczności i z tego powodu podróżujemy latem do Azji lub USA. Ważne jest jednak to, że w przypadku UEFA istnieje wspólne rozwiązanie dla wszystkich i nie ograniczamy się do pojedynczych inicjatyw.

Już rozmawialiśmy o Super League i nadal będziemy to robić. Idea ponadnarodowych rozgrywek jest rozważana, ponieważ doświadczenie sprzedawania praw telewizyjnych w sposób hurtowy, a nie detaliczny, nauczyło nas, że razem zarabiamy więcej pieniędzy, a produkt lepiej się sprzedaje.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi