Prasa

Hu Kers | 4 marca 2022

Agnelli: Pomysł Superligi wciąż żywy

Projekt Superligi Europejskiej został ogłoszony w kwietniu ubiegłego roku, jednak szybko został wycofany z powodu fatalnego przyjęcia przez kibiców i ekspertów. Agnelli był obok Florentino Pereza jednym z głównych pomysłodawców projektu.

Przemawiając podczas Business of Football Summit w Londynie, prezes Juventusu zasugerował, że projekt Super League nie upadł. Podczas dzisiejszego szczytu nie ogłoszono żadnych nowych szczegółów na temat projektu Super League.

Andrea Agnelli po tym, jak stwierdził, iż „nie upadła” idea turnieju, stwierdził jednak wyraźnie, że 11 klubów jest „nadal związanych” z projektem Super League, ponieważ „podpisały one 120-stronicowy kontrakt”.

„Superliga nie zawiodła. Moim zdaniem europejska piłka nożna rozpaczliwie potrzebuje reformy. Nie będę przyjmował pytań o Tebasa, jego wypowiedzi mówią same za siebie”.

Javier Tebas, Prezes La Liga w ostrych słowach sugerował, że Prezesi Juventusu, Realu oraz Barcelony „kłamią bardziej niż Putin”.

Włoski biznesmen ujawnił, że UEFA wiedziała, że tworzy on projekt, zanim nadeszło ogłoszenie.

„UEFA wiedziała, że ja jako prezydent Juventusu pracuję nad czymś innym. Superliga jest wspólnym dziełem 12 drużyn, a nie jednej osoby. 12 klubów podpisało 120-stronicową umowę i jest ona nadal wiążąca dla 11 z tych klubów”.

Agnelli kontynuował swój apel o potrzebę stworzenia nowych rozgrywek.

„Kompromis nie jest już wyborem, potrzebujemy głębszych reform. Czy monopolistyczny operator nadaje się do prowadzenia takiego biznesu jak piłka nożna? Myślę, że nie.

Myślę, że jeszcze nigdy nie słyszałem słowa Superliga tak często, jak dzisiaj. Uważamy, że struktura rządowa nie jest odpowiednia do celu. Nie zastanawiałbym się nad alternatywnymi produktami, ale nad sposobem zarządzania branżą”.

W kwestii tego, czy Juventus w ciągu najbliższych pięciu lat nadal będzie grał w Lidze Mistrzów, Agnelli nie krył wątpliwości.

„Widzę Juventus grający w głównych europejskich rozgrywkach”.

Na koniec Agnelli poruszył temat tego, czy UEFA powinna zostać rozwiązana.

„Będę siedział przy stole, będę wspierał przejrzystą organizację i poczekam, aż Europejska Rada Sprawiedliwości powie nam, czy obecny organ jest odpowiedni do tego celu”.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi