Kibice

tItOveN | 22 września 2019

Agnelli: Ultrasi szantażowali klub

Prezydent Juventusu Andrea Agnelli zeznał, iż kibice z grup Ultras grozili klubowi, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, na trybunach będzie dochodziło do incydentów narażających klub na kary grzywny i inne sankcje. 

Aresztowanie 12 liderów najzagorzalszych grup kibiców, do których doszło w tym tygodniu wywołało wiele kontrowersji, o czym wspominaliśmy TUTAJ oraz TUTAJ. Powoli jednak coraz to nowsze szczegóły tego dochodzenia zostają ujawniane przez dziennikarzy.

Według Corriere della Sera, Andrea Agnelli zeznał pod przysięgą, że zorganizowane grupy fanów stawały się coraz bardziej agresywne w swoich żądaniach dotyczących dystrybucji darmowych biletów oraz pozyskania innych przywilejów.

Teraz wchodzisz na Curva Sud na własne ryzyko, szczególnie na sektor centralny. Nie wszyscy przychodzący na tę trybunę są przestępcami, ale z pewnością istnieje szereg liderów Ultras, którzy mają przeszłość kryminalną: Toia, Grancini i Mocciola – powiedział prezydent Juventusu.

Wymienione przez Agnellego osoby to trzej liderzy grup ultras Drughi i Viking.

Mając na uwadze rozwój sytuacji i naszą wieloletnią współpracę z policją, w porozumieniu z moimi współpracownikami postanowiliśmy w 2018 r. wnieść oskarżenia. Zrobiliśmy to, aby zostawić pisemny dowód, że próbujemy walczyć z tą sytuacją. Papierowy ślad nigdy nie istniał przed 2016 rokiem. 

Zawsze zdawałem sobie sprawę, że grupy Ultras poprzez groźby i niewłaściwe zachowanie są w stanie szantażować klub i w konsekwencji mu zaszkodzić. Nawet jeśli te żądania nie były szczególnie wysokie, byliśmy zmuszeni je spełnić, znając możliwe negatywne konsekwencje pojawienia się pewnego rodzaju okrzyków lub innych zachowań, które mogą prowadzić do grzywien, a nawet do zamknięcia trybun. 

Grupy Ultras strajkowały podczas wczorajszego meczy Juventuu z Hellas Verona. Strajk miał formę bądź siedzenia na trybunach w milczeniu i bez transparentów, bądź stania w okolicy stadionu i wykrzykiwania obraźliwych haseł pod adresem klubu.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

Coś chyba ultrasom nie pykło, bo wczoraj słyszałem bardzo fajny doping.

W wielu kwestiach nie zgadzam się z polityką Agnellego. Ale za podjęcie walki z tymi „kibicami” zasługuje na szacun. W ogóle, co to za ludzie, że żądają przywilejów i darmowych biletów, za które inni muszą płacić. Żądają, bo co? Co więcej, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione będą działali na szkodę klubu. Obłęd do kwadratu.

kosmateus
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Mógłbyś napisać co sądzisz o polityce Agnellego?

pogon
4 lat temu

Patola. Wywalić tych ultrasów że stadionu. Tacy kibice to największy rak futbolu.

88frytek
4 lat temu

mamy niecałe 50 tys miejsc na stadionie i kilka/kilkanaście milionów fanów więc bez paru idiotów świat się nie skończy!!!

OldLady
4 lat temu
Reply to  88frytek

Mamy stadion na ok 40 000 miejsc. Do 50 k daleko.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi