Inne

tItOveN | 8 stycznia 2021

Agnelli z przytykiem w stronę SSC Napoli

Prezydent Juventusu Andrea Agnelli zamieścił zdjęcie autobusów klubowych stojących przy San Siro, co poczytuje się za oczywistą odpowiedź na oświadczenie Napoli wydane po ogłoszeniu uzasadnienia wyroku w sprawie walkowera z 4 października 2020 r. 

Agnelli opublikował fotografię wczoraj wieczorem na Twitterze, opatrując je zaledwie podpisem „zdjęcie R. Scaletta”.

Wielu komentatorów widzi w tym przytyk w stronę Napoli, które godzinę wcześniej wydało oświadczenie w związku wyrokiem CONI.

W klubie było wówczas tylko dwóch graczy z pozytywnymi wynikami na COVID-19: Piotr Zieliński i Eljif Elmas, jednak to wystarczyło, aby lokaly sanepid zakazał drużynie podróży do Turynu.

Juventus udając się na mecz z Milanem również miał dwa pozytywne przypadki COVID (Alex Sandro i Juan Cuadrado), ale zgodnie z protokołem, czekał do dnia meczowego, aby wziąć w podróż do Mediolanu wszystkich tych, których wymazy okazały się negatywne.

Z kolei Napoli z góry odwołało podróż i nie poczyniło alternatywnych działań na wypadek zniesienia zakazu podróży.

W Milanie również odnotowano dwa przypadki koronawirusa (Ante Rebić i Rade Krunić), ale mecz rozegrano zgodnie z planem.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
1 rok temu

To oczywisty, wulgarny i chamski atak na Napoli. Agnelli przegra przed każdym Sądem. Dziwię się, że Twitter jeszcze tego nie usunął. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby walczyć z tego typu mową (a w zasadzie zdjęciem) nienawiści.

AdiAdey91
AdiAdey91
1 rok temu
Reply to  pogon

Ale jesteś zabawny

OldLady
1 rok temu
Reply to  AdiAdey91

Masz za wikipedią:

Ironia – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy.

pogon
1 rok temu
Reply to  tItOveN

Niektórym trzeba chyba w nawiasie tłumaczyć. Ale ja już nie nam na to siły.

OldLady
1 rok temu

Są kluby z godnością i klasą ( Milan, Juve, czy inne mniejsze), ale są też Inter, Napoli, Lazio czy Fiorentina, które mają wieczne kompleksy. Póki się ich nie wyzbędą to nigdy nie wejdą na szczyty.

janusz
1 rok temu
Reply to  OldLady

Powiedz mi jak to obliczyłeś kto ma godność i klasę, a kto nie?

huske
1 rok temu

Jeżeli, mieli wtedy jechać autokarami, to nie dziwię się że im się nie chciało.

chejuve1.gif
luque10
1 rok temu
Reply to  huske

Kolejne zdjęcie nienawiści 😎

Przejdź do paska narzędzi