Gracze Juve

tItOveN | 30 maja 2021

Agresti: Allegri chce postawić na Dybalę

Na nadchodzący tydzień zaplanowano rozmowy z otoczeniem Paulo Dybali. Max Allegri wyraził jasno swoją wolę: trzeba zatrzymać Argentyńczyka w zespole. 

Jak wyjaśnia Romeo Agresti z redakcji Goal Italia, Massimiliano Allegri ma klarowną wizję: Juventus musi zacząć wszystko od nowa z Paulo Dybalą na pokładzie.

Tak, to prawda – podkreśla stanowczo reporter.

To jasna myśl, która nieuchronnie zapowiada wejście „Juventusu 2.0” w nowy wymiar. Właśnie z La Joyą jako bohaterem pierwszoplanowym.

Przyszły tydzień może okazać się decydujący, jeśli chodzi o przyszłość byłego piłkarza Palermo. 27-latek, ze swojej strony, również pragnie porozumieć się ze swoim nowym-starym szkoleniowcem. Przyświeca temu jasna misja: zrozumieć cały zamysł na starcie.

Następnie, jako że kontrakt napastnika wygasa 30 czerwca 2022 roku, do kierownictwa Juve będzie należało bezzwłoczne znalezienie porozumienia z agentem Dybali, Jorge Antunem.

Krótko mówiąc, choć na razie powoli, sprawy zaczynają nabierać kształtu. Intencje względem La Joya należy przypisać  Allegriemu, który uzbrojony w większą moc dezycyjną w klubie, już zamanifestował na szczycie swoją wolę: trzeba zatrzymać Dybalę.

Od redakcji: Romeo Agresti wyrażnie podkreśla fakt, że wola kontynuowania współpracy z Paulo Dybalą pochodzi bezpośrednio od Maxa Allegriego. Jest to o tyle istotne, bo w 2019 r. coraz więcej mówiło się o hamowaniu potencjału La Joya przez Toskańczyka. Znane były także konflikty tej dwójki spowodowane m.in. tym, iż trener widział Dybalę grającego bardzo głęboko (czasem niżej niż pozycja „nr 10”). W związku z tym niejednokrotnie media przekonywały, iż Allegri – tuż przed swoim zwolnieniem w 2019 r. – chciał sprzedać Argentyńczyka i postawić na innych piłkarzy. Później często podkreślano, że w sezonie 2019/20 pod skrzydłami Maurizio Sarriego 27-latek mógł w końcu uwolnić potencjał, grając bardziej jako fałszywa „9”. 

Agresti o całej sprawie informował jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem powrotu Maxa Allegriego. 

Źródło: goal.com

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
luque10
2 lat temu

Ciekawe jakie Max ma pomysły? 🤔
Mam nadzieję, że przez okres „wakacyjny” szlifował to, w czym nie był za dobry.
Jednego można być pewnym, plan będzie i wszystko zobaczymy na boisku. Oby też chciał wzmocnienia środka pola.
Tylko ktoś z powyższej informacji będzie niezadowolony 😎

Halupa
2 lat temu

Oby słowa Agrestiego, obróciły się w g…. I za pewne tak się stanie. 😁 Pjianic też czeka na powrót.

Last edited 2 lat temu by Halupa
Rouge
2 lat temu

Dać mu te kilka milionów, które by chciał w formie bonusów zależnych od osiągniętych przez niego i zespół liczb i sprawa załatwiona. Będzie Dybala z sezonu z Sarrim to 10mln się będzie należało, będzie zwiedzał j-medica, jak w ostatnim to dostanie to co ma teraz.

pogon
2 lat temu

Mi się to nie podoba, bo Dybała jest zbyt chimeryczny, zbyt często zawodzi w ważnych momentach. Natomiast mam duże zaufanie do Allegriego i jeśli on tak chce to na pewno jest w tym jakiś zamysł. Poczekamy, zobaczymy.

luque10
2 lat temu
Reply to  pogon

Dybala choć chimeryczny, to jednak jest jednym najlepszych ofensywnych zawodników, jeśli jest w formie.
Kulusevski ze swoimi cechami może grać obok ( mecz z Bolonią), bądź być jego zmiennikiem ( finał z Atalantą) #inAllegriwetrust 😎

Pavelo93
2 lat temu
Reply to  luque10

Grunt zeby utrzymal forme, taki konkretny prawdziwy sezon mial tylko pod wodza Sarriego, widac bylo w nim konkretnego zawdonika, takiego jakiego chcemy ogladac.

juvefun
2 lat temu

Dybala to świetny zawodnik ale trzeba przede wszystkim stworzyć zespół. Ofensywa i defensywa. Juve musi wrócić na swoje miejsce. To zadanie Maxa

jacojaco/Kicek12345
2 lat temu

AAAAAAale jest to?! To nasz Maxio uważa za celebrytę za dobrego piłkarza, na którym można budować zespół z sukcesami?!

ml0dy23
2 lat temu

I znowu powrót minimalizmu i futbolu z lat 90… Czy ja jeszczę zobaczę współczesny futbol w wykonaniu Juve ?? Kolejne lata męczenia buły przed nami.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi