Prasa

einhard | 5 marca 2019

Ajax: De Ligt opuści klub

Juventusowi walczy o zakontraktowanie Matthijsa de Ligta, a władze Ajaxu potwierdzają, że nie uda im się zatrzymać młodego Holendra.

Stara Dama od pewnego czasu jest łączona z De Ligtem, który zwiedzał już „klubowe zaplecze” Juventusu. Obrońca w wieku zaledwie 19 lat jest już kapitanem Ajaxu, a dyrektor sportowy holenderskiego klubu, Marc Overmars, przyznał, że Ajax stoi na przegranej pozycji.

Matthijs może grać wszędzie. Z łatwością może grać dla jednej z sześciu najlepszych drużyn na świecie — powiedział Overmars w rozmowie z gazetą AS.

Ma niesamowite dary: ma siłę, mentalność i serce do gry. Gdybym pracował gdzieś indziej, zrobiłbym wszystko, by go pozyskać.

Nie musimy go sprzedawać. Nie potrzebujemy pieniędzy, ale wiem, że odejdzie do wielkiego klubu. Sprzedaż naszych najlepszych graczy? Nie chcemy tego, ale nie mamy wyboru. Moim zadaniem jest stworzenie jak najlepszego zespołu. Nie mogę jednak utrzymać w klubie piłkarzy, jeśli do naszych drzwi puka taki zespół jak chociażby Real Madryt lub Barcelona, która może pozwolić sobie na trzymanie Cillessena na ławce przez cztery lata.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi