Prasa

einhard | 30 października 2021

Akcjonariusze krytykują sprzedaż Ronaldo i Romero

Akcjonariusze Juventusu skrytykowali Starą Damę za sprzedaż Cristiana Romero i Cristiano Ronaldo, ale poparli projekt Super Ligi.

SUPER LIGA JEST KONIECZNA

Akcjonariusze Juventusu są zjednoczeni z prezydentem Andreą Agnellim w walce o stworzenie rozgrywek Super Ligi.

Giorgio Foletti podkreślił, że „reforma jest nie tylko potrzebna, ale wręcz konieczna”, wskazując na obroty futbolu amerykańskiego, aby podkreślić zdolności do pozyskiwania zasobów w europejskim futbolu.

Andrea Danubi z kolei poprosił o interwencję ze strony Agnellego: „Nie zawsze możemy milczeć, gdy [Prezydent UEFA Aleksander] Ceferin lub Aurelio De Laurentiis rzucają na nas lawiny błota. Chcemy czuć się chronieni”.

Luca Riviora dodał, że Super Liga „zagwarantuje potrzebne dochody dla największych klubów i zapewni większe show”.

Akcjonariusze Bianconeri poprosili, więc prezydenta o kontynuowanie walki z systemem. A jak przyznał oficjalnie sam Agnelli, Juventus, Real Madryt i Barcelona podejmują obecnie kroki prawne przeciwko UEFA i FIFA.

KRYTYKA KIEROWNICTWA

Pomimo poparcia dla Super Ligi członkowie Zgromadzenia nie powstrzymali się od krytyki zarządu Juve.

Akcjonariusze zwracali uwagę na częste zmiany w ławce trenerskiej, na której wyraźnie brakuje ciągłości.

Drugą krytykowaną kwestią była sprzedaż Cristiano Ronaldo, a przede wszystkim Cristiana Romero, która została bardzo źle oceniona przez akcjonariuszy.

Enrico Sclavo podkreślił, że transakcja dotycząca Romero była złą decyzją, wskazując na wycenę argentyńskiego obrońcy: „Został kupiony za 20 milionów euro, sprzedany za mniejszą kwotę Atalancie, która następnie sprzedała go [byłemu dyrektorowi Juventusu] Paraticiemu, prowadzącemu Tottenham za ogromne pieniądze”.

Rynek transferowy był gorącym tematem podczas Zgromadzenia, ponieważ dyrektorzy byli krytykowani również za inne wybory w ostatnich latach i ostatnie wyniki na boisku.

NEDVED POTWIERDZONY, ARRIVABENE OGŁOSZONY

Agnelli rozpoczął konferencję prasową od potwierdzenia Pavela Nedveda na stanowisku wiceprezydenta i powołania prezesa Maurizio Arrivabene.

Rada dyrektorów właśnie przydzieliła stanowiska i uprawnienia: oprócz potwierdzenia przewodniczącego i wiceprzewodniczącego, które uhonorowało Pavela Nedveda i mnie, rada powołała Maurizio Arrivabene na dyrektora generalnego.

Źródło: twitter.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Argentino
1 rok temu

Akcjonariusze to ludzie o złotej cierpliwości

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi