Serie A

einhard | 27 maja 2019

Allegri: 80% szans na wygranie ligi za rok

Po porażce 2-0 z Sampdorią, Max Allegri wziął udział w swojej ostatniej pomeczowej konferencji prasowej jako trener Juventusu.
 
Zostawiam zwycięską drużynę, która w przyszłym sezonie ma 80% szans na obronienie Scudetto i dobrze sobie radzi w Lidze Mistrzów. – powiedział po meczu.
Ten zwycięski cykl z pewnością jeszcze się nie skończył. Juventus będzie gotowy ponownie wygrać w przyszłym sezonie. Nie żałuję, że odchodzę, ponieważ tę decyzję podjąłem wspólnie z klubem.
Chciałbym podziękować wszystkim w klubie, od osób zajmujących się naszymi strojami po fizjoterapeutów, lekarzy, moich współpracowników i wszystkich fanów, którzy byli nam bliscy i udzielali nam tak żarliwego wsparcia.
Chcę podziękować klubowi, tym bardziej że pozwolili mi pracować ze wspaniałymi graczami i dał mi niesamowicie silny skład do trenowania. Zostawiam zwycięską drużynę, która jest silniejsza niż inne drużyny i kolejny raz będzie zespołem, który wszyscy będą chcieli zdetronizować. Może z odrobiną szczęścia ta ekipa może wygrać Ligę Mistrzów.
Miałem szczęście, że w odpowiednim momencie podjęliśmy decyzję, aby się rozstać, ponieważ jeśli zdecydowalibyśmy się poczekać do ostatniego meczu domowego z Atalantą, to nie miałbym możliwości należycie się pożegnać. Z tego powodu dziękuję prezydentowi Andrei Agnellemu, który dał mi szansę pożegnania się z fanami.
 
Przegrana na Stadio Luigi Ferraris była trzecią porażką Juve na tym obiekcie w ciągu trzech lat, podczas gdy Fabio Quagliarella pokonał między innymi Cristiano Ronaldo w walce o tytuł najlepszego strzelca Serie A.
 
W życiu zdarzają się rzeczy, które są już gdzieś wcześniej zapisane i po prostu miały się wydarzyć. Nigdy nie byłem tu trenerem, ale przypomniałem sobie, że wygraliśmy tutaj nasze pierwsze wspólne Scudetto i teraz żegnam się na tym samym stadionie po wygraniu piątego.
Dzisiaj graliśmy dobrze i przykro mi, że nie udało nam się wygrać, ale jak na zespół, który podobno jest już na wakacjach, kończymy sezon przyzwoitym wynikiem. Chciałbym tylko dodać, że Fabio Quagliarella zasługuje na tytuł Capocannoniere, ponieważ jest wielkim profesjonalistą i rozegrał świetny sezon.
 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi