Serie A

Hu Kers | 22 stycznia 2019

Allegri: Bardzo dojrzały występ

Trener chwalił zespół po wygranej ze Spal. Jak sam przyznał, przed spotkaniem obawiał się utraty koncentracji po zdobyciu Superpucharu Włoch przez jego podopiecznych.

To był bardzo dobry występ i wcale nie było to łatwe zwycięstwo – zaznaczył na konferencji pomeczowej. Po Bolonii i finale Superpucharu ryzykowaliśmy, że wkradnie się w nasze szeregi rozluźnienie i zgubimy koncentrację. Chłopaki wykazali się jednak wielką odpowiedzialnością i pozwolili Chievo jedynie na jedną sytuację. Dzięki temu jesteśmy kolejny krok bliżej tytułu.

Prócz chwalenia zespołu, Allegri skupił się również na indywidualnych występach swoich podopiecznych.

Emre Can zagrał świetnie. Posiada wielką technikę i musi jeszcze częściej się nią posługiwać przesuwając szybciej grę do przodu. Oglądanie Paulo Dybali to czysta przyjemność. To jak dzisiaj grał było niesamowite. Nawet jeśli czuje, ze mógł zdobyć bramkę, to nie ma powodów do smutku. Jeśli nadal będzie tak grać, stanie się unikatowym zawodnikiem. Sandro również wygląda świetnie. Mimo, że nie wyróżnia się tak, jak w pierwszym sezonie, to czujemy jego obecność na boisku.

Na drugiej stronie boiska mamy Mattię i Joao, którzy mają różne cechy: jeden jest świetnie zdyscyplinowany, drugi potrafi dodać nam wielkiej iskry. Musi się jednak uczyć bronić, by wskoczyć na poziom Alexa Sandro.

Dlaczego nie grał Moise Kean? Ponieważ Ronaldo i Dybala szukali bramek i czułem, że to w porządku by zostawić ich na boisku. Kean to młody chłopak i musi się rozwijać. Ma niezwykły talent do strzelania, ale wciąż pracuje nad poruszaniem się na boisku i musi tę naukę zakończyć tutaj, w Juve.

 

źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi