Serie A

einhard | 29 marca 2019

Allegri: Chuchamy na Ronaldo

Max Allegri mówi, że Cristiano Ronaldo musi zachować ostrożność i spokojnie dochodzić do siebie po kontuzji ścięgna podkolanowego.

Miał dzień wolny – odpowiedział trener, pytany o wizytę CR7 w Barcelonie.

W każdym razie wszystko jest w porządku. Zaczął się ruszać, ale potrzebna jest ostrożność, ponieważ jesteśmy w delikatnej części sezonu. Lepiej, żeby tęsknił za grą. Wróci, kiedy będzie w najlepszej formie i nie będzie już niebezpieczeństwa nawrotu urazu.

Kean musi stawiać krok po kroku. Jest 19-letnim chłopakiem. Moim zmartwieniem jest to, w jaki sposób go poprowadzić. Tak jak to się ma ze wszystkimi młodymi piłkarzami. Musi zachować spokój. Jest jasne, że ma cechy łowcy goli, ale musimy pozwolić mu iść wyznaczoną ścieżką i spokojnie dojrzewać. Moim zadaniem jest go chronić.

Wszyscy nasi gracze odpoczęli już po pobycie na zgrupowaniach, a nadal mamy jeszcze jeden dzień do spotkania ligowego. Jutro wszyscy będziemy w doskonałej kondycji fizycznej, ale to nasza kondycja psychiczna zrobi różnicę.

Musimy zbliżyć się do naszego celu — tytułu. Cristiano przejdzie kolejne testy w poniedziałek, podobnie jak Douglas Costa. Chcemy, aby mogli wrócić na spotkania Ligi Mistrzów.

De Sciglio jest dostępny, Cuadrado będzie dostępny za około 10 dni. Jeśli chodzi o Khedirę, to w przyszłym tygodniu zobaczymy, jak sprawy się mają. Bonucci jutro odpocznie. W ataku prawdopodobnie zagrają Dybala, Mandzukic i Bernardeschi.

Ryzyko rozprężenia jest spore i jest spowodowane przerwą reprezentacyjną, która jest dla nas cierniem, a także faktem, że 15-punktowa przewaga może nas rozpraszać. Mimo to wszyscy byliśmy źli z powodu przegranej w Genui. Jutro musimy zrobić to, co do nas należy. Musimy zacząć z wysokiego C, mając równocześnie szacunek do naszych przeciwników. Musimy wygrać. Domagam się tego, aby mój zespół grał twardo.

Potrzebujemy pięciu zwycięstw i zamierzamy zacząć je kompletować od jutra. To bardzo ważny mecz. Czeka nas teraz wiele wyzwań. Do 22 kwietnia, zagramy pięć spotkań w lidze i dwa w Lidze Mistrzów.

Allegri został następnie zapytany o nowy kontrakt dla Daniele Ruganiego, rolę Paulo Dybali w zespole i nadchodzące starcie Bianconerich z Milanem.

Rugani jest odpowiedzialnym chłopa2kiem i bardzo się rozwinął. Klub dobrze zrobił, odnawiając jego kontrakt. Rozmawiałem z Dybalą i on wie, że jest dla nas ważny. Jestem przekonany, że będzie miał świetną końcówkę sezonu.

O Milanie będziemy rozmawiać dopiero przed starciem w Mediolanie.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi