Blog

NR.17 | 18 maja 2019

Allegri: „Ci, którzy wygrają są lepsi!”

Massimiliano Allegri wykorzystał jego pożegnalną konferencją prasową, aby odpowiedzieć także krytykom.
W piątek ogłoszono, że Allegri nie będzie dłużej trenerem Juventusu. Z tego powodu zwołano specjlaną konferencję prasową, na której był również prezydent Andrea Agnelli.
 
Toskańczyk wykorzystał okazję, aby odpowiedzieć na odwieczną krytykę jego defensywnego stylu gry, gdy porównuje się go do Napoli Maurizio Sarriego czy chociażby jutrzejszego przeciwnika – Atalanty.
Ta debata trwa od zawsze pomiędzy dzieninkarzami i ekspertami, jak powinno być, ale gdy jesteś pracujesz dla Juventusu, musisz wiedzieć, że musisz wygrywać trofea. W tym sezonie udało nam sie wygrać Scudetto i Supercoppa, więc to wciąż sukces.
Co do grania ładnej piłi, widziałem drużynę, która dominowałą do 93 minut, po czym straciła bramkę i nagle to drużyna, która wygrała zagrała wspaniałe spotkanie. Wynik powoduje, że dziennikarze zmieniają podejście do występu, ale to trener musi to wszystko ocenić.
Futbol to także strategia, rozumienie kluczowych momentów gry. Nie da się grać wspaniale przez 38 kolejek, ale ważnym jest, aby wygrywać nawet grając brzydko, to oznaka wielkiego klubu.
Często słyszy się ludzi, którzy po porażce mówią: graliśmy ładnie, jesteśmy drudzy i odpowiada mi to – to nie jest mój styl. Każdy chce być górą, nawet dzieci, które grają w piątkę na ulicy, a co dopiero Juventus.
Zawsze mówiłem, że nie ma wstydu w bronieniu. Wielkie mecze i trofea wygrywane są przez najlepsze defensywy. Na przykład, w finale Ligi Mistrzów w Cardiff, nie przegraliśmy, bo Real lepiej atakował, ale dlatego, że broniliśmy gorzej, zwłaszcza w drugiej połowie.
Allegri stawał się coraz bardziej podniecony godząc się z wydarzeniami.
Wciąż nie rozumiem czym jest piękny futbol, nikt nie potrafi mi tego wyjaśnić, a bardzo chciałbym aby ktoś to zrobił. Musi być jakiś powód dla którego niektórzy piłkarze i trenerzy w kółko wygrywają. Musi być jakiś powód, dlaczego ci ludzie zawsze są po wygranej stronie.
Ludziom wydaje się, że teraz to tylko teoretyzowanie, ale to profesja. Ci, którzy wygrywają regularnie są lepsi od innych i tyle.
Chciałbym dać przykład, ale nie mogę, bo wywołałbym niepotrzebny chaos.
Wiele osób wzięło to za odwołanie do Sarriego i Napoli, którzy przegrali walkę o tytuł mistrza Serie A w zeszłym roku.
Fani zawsze byli dla mnie bardzo mili i bardzo poruszyło mnie gdy skandowali moje imie. W pewien sposób, czułem, że więcej krytyki spadało na mnie z zewnątrz, niż od tak, którzy zbierają się na stadionie.
Nie wiem co przyniesie przyszłość. Potrzebuję trochę odpoczynku, ale nie wykluczam, że 15. lipca odczuje silną potrzebę powrotu do pracy i ocenię przedstawione mi oferty. W innym przypadku, będę miał rok, który będę mógł poświęcić tylko dla siebie, mojej rodziny i tej bandy szaleńców, którzy są moimi przyjaciółmi. Zobaczymy. Na razie, myślmy o jutrzejszej fecie.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi