Meczowe

Hu Kers | 3 lutego 2019

Allegri: Czasami lepiej wykopać w trybuny

Massimiliano Allegri wściekł się na swoich zawodników za ich lekkomyślną grę w zremisowanym meczu z Parmą. „Piękny styl nie popłaca, na koniec dnia po prostu musisz wykopać piłkę w trybuny”.

Stara Dama wygrywała 3-1, mając już dość komfortową sytuację, jednak pod sam koniec meczu, Mario Mandżukić chcąc wprowadzić piłkę do gry spod własnego pola karnego, stracił ją, futbolówkę przejął Gervinho i zdobył wyrównującą bramkę.

Byliśmy zbyt pobłażliwi i popełniliśmy za dużo błędów.

Wykonaliśmy zbyt dużo zagrań, do których się nie przyłożyliśmy, straciliśmy koncentrację. Musimy być bardziej skupieni, nie możemy brać takich rzeczy za pewnik.

Opuściliśmy gardę dwukrotnie, po zdobyciu bramki na 3-1 i pod sam koniec meczu.

Nie możemy popełniać takich błędów, jak próba rozegrania akcji w 93 minucie pod własnym polem karnym. Takie piłki trzeba po prostu wybić.

Allegri po porażce z Atalantą powiedział, że taki rezultat wisiał w powietrzu, jednak najwyraźniej środowa „pobudka” była niewystarczająca.

Szczęśliwie udało nam się zwyciężyć przeciwko Lazio, jednak Parma bardzo szybko nas ukarała. Musimy bardzo dużo pracować nad utrzymywaniem koncentracji podczas meczu.

Pierwszy gol padł po zagraniu krosowym, które można było przeciąć, jednak Cancelo nie podążył za piłką. Przy drugim ruszyliśmy zbyt wcześnie, tworząc sporą wyrwę w formacji defensywnej. To niedopuszczalne, żeby zdobyć trzy bramki na swoim boisku, a później trzy stracić, znaczy to tyle, że w tym meczu zagraliśmy tylko w ataku, całkowicie odpuszczając sobie defensywę.

Jednak tym wszystkim, którzy narzekali na naszą grę, daliśmy powód do radości. Piękny styl gry nigdy nie popłaca, na koniec dnia i tak masz wybić tę piłkę zdala od bramki.

Napoli pokonało w swoim ostatnim meczu Sampdorie 3-0, zmiejszając tym samym dystans do pierwszego miejsca w tabeli do 9 punktów.

Może to tylko przysłużyć się zdrowej rywalizacji i dobrze wpłynąć na nasze nastawienie.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi