Liga Mistrzów

einhard | 15 kwietnia 2019

Allegri: Dybala, Kean albo żaden

Trener na konferencji przed spotkaniem rewanżowym z Ajaxem potwierdził, że w spotkaniu zabraknie zarówno Giorgio Chielliniego, jak i Mario Mandzukicia. Chorwat zmaga się z urazem kolana.

Po pierwszym spotkaniu zakończonym 1-1 w Amsterdamie, Stara Dama potrzebuje z pewnością lepszej gry podczas jutrzejszego starcia.

Od jakiegoś czasu istniało ryzyko, że Mandzukić nie zagra, więc nie zmienia to tak wiele w naszym podejściu. Muszę jedynie zdecydować, kto powinien, zamiast niego wystąpić.

Jutro może wybiec Kean, Dybala, ale również żaden z tej dwójki. Jeśli Dybala lub Kean rozpoczną spotkanie, to oczywiste jest, że zabraknie Cancelo lub De Sciglio. Jeżeli żaden z nich nie zagra, zagrać może wspomniana dwójka.

Nie będę jednak podejmować żadnych decyzji aż do jutrzejszego poranka. W takim spotkaniach musisz stawiać na zdrowych zawodników, nie można ryzykować wymuszonej zmiany już na początku spotkania. Mandzukić ma problem z kolanem, który czuł od spotkania w Mediolanie, wybiegł na dzisiejszy trening, ale musiał go przerwać.

Douglas po pierwszym spotkaniu z Ajaxem czuł dyskomfort w łydce i nie jest w najlepszej formie. Nie jest gotów na 100%, ale może zagrać 15 lub 30 minut. W tym czasie może być decydujący.

Mając na boisku Dybalę lub Keana musisz szybko przesuwać piłkę do przodu. To był element, który w Amsterdamie nam nie wychodził.

Alex Sandro jutro zagra. Spinazzola świetnie radził sobie z Atletico, ale takie spotkania kosztują wiele energii. Potrzebował odpoczynku, nie tylko fizycznego, ale i psychicznego. Do takich gier trzeba się przystosować. Nie można ot, tak grać ich co 3 dni.

W drużynie Ajaxu z pewnością zabraknie Nicolasa Tagliafico zawieszonego za kartki, a wątpliwy jest występ Frankiego De Jonga, choć pomocnik znalazł się a kadrze meczowej.

De Jong to świetny zawodnik. Jeśli zagra, nie może to jednak zmieniać naszego nastawienia. Naszym celem jest wygranie spotkania i zakwalifikowanie się do półfinału, z całym szacunkiem do tego, czy on zagra, czy nie.

Wynik pierwszego spotkania nie jest istotny. Musimy grać z taką samą intensywnością jak z Atletico. Musimy mieć wielki szacunek do Ajaxu, a także operować piłką z dużo większą techniką i precyzją niż w pierwszym meczu. Jeśli to zrobimy, możemy awansować. Gdy ich zabraknie, może być kiepsko.

To będzie otwarte spotkanie od początku do końca. Obydwie drużyny będą chciały wygrać. To kluczowa noc w drodze po nasz cel, jakim jest dotarcie do finału. Będziemy potrzebować fanów, by nam pomogli, gdy przyjdą momenty meczu, w których będziemy musieli się bronić. Jedność jest kluczowa.

Byłem przekonany, że w pierwszym spotkaniu nie zabraknie bramek i myślę, że w drugim będzie podobnie. Musimy być czujni i skupiać się na detalach w defensywie. Ajax zagrał w Madrycie jeszcze lepiej niż na własnym boisku. Musimy więc skutecznie atakować i pozostać skoncentrowanymi w środku pola i obronie.

W Amsterdamie z pewnością powinniśmy byli zagrać lepiej.

Czy przy absencji Chielliniego i Mandzukicia, Cristiano Ronaldo ma szansę przejąć opaskę kapitańską?

Cristiano ma tę niezwykłą cechę. Gdy rozlega się pierwszy gwizdek, on się zmienia. Widać to nawet po wyrazie jego twarzy. Jest w lepszej kondycji niż tydzień temu.

Kapitanem jednak będzie Paulo Dybala, jeśli zagra. Jeśli nie, będzie nim Leo Bonucci.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi