Trener

tItOveN | 6 lipca 2020

Allegri: Gotowy, by znów rywalizować i wygrywać

Były trener Juventusu, Max Allegri wyznał, że jest gotowy na powrót do pracy i obecnie szuka nowego projektu, w którym będzie mógł „rywalizować i wygrywać”.

Sześciokrotny zdobywca scudetto zakończył swój jednoroczny urlop i teraz skupia się na szukaniu dogodnego dla siebie miejsca.

Odpocząłem, naładowałem akumulatory, mogłem spędzić czas z rodziną w Livorno – powiedział dla dziennika Marca.

Nie ma znaczenia gdzie wyląduję – szukam klubu, który chce dzielić ze mną swój projekt i ma ambicje, aby konkurować i wygrywać. 

Kiedy hiszpańska gazeta zapytała, czy podoba mu się tamtejsza La Liga, Allegri odpowiedział:

Któż odpowiedziałby „nie” na to pytanie? Myślę, że nikt.

Allegri, który wygrał pięć mistrzostw Włoch ze Starą Damą, swój pierwszy tytuł wywalczył w sezonie 2010-11 z Milanem. Rossoneri od tamtego czasu nie potrafią realnie zagrozić bianconerim w walce o triumf na krajowym podwórku.

Juventus jest stworzony do wygrywania, istnieje właśnie po to. Z tego powodu uważam, że mogą wygrywać jeszcze przez wiele kolejnych lat – wyznał.

Niestety, myślę, że Milanowi wciąż czegoś brakuje. Potrzebują silnego i spójnego projektu. Zmiana składu w każdym sezonie nie ułatwia procesu rozwoju.

Lautaro Martinez jest wiązany z przeprowadzką tego lata do Barcelony, ale Allegri ostrzega, że ​​taki krok wymaga „charakteru”.

Koszulka Barcelona waży bardzo dużo, każdy piłkarz na świecie, który chce ją nosić potrzebuje odpowiedniej osobowości. Lautaro ma wszystkie cechy potrzebne, by wygrywać, bardzo dobrze radzi sobie w Interze. Przekonamy się, czy pewnego dnia udowodni swoją jakość w Barcelonie.

Włoski taktyk nie zgadza się, że Juventus nie radził sobie dobrze w Europie pod jego kierownictwem i sądzi, że CR7 pozostanie na dłużej w Juve.

Zero wyników w Europie? Nie zgadzam się. W ostatnich latach wypadaliśmy bardzo dobrze, osiągając dwa finały i doznając pewnych wątpliwych eliminacji… Ronaldo? Widzę go w Juve jeszcze przez kilka lat, zdecydowanie tak. 

Allegri przyznał również, że Real Madryt kontaktował się z nim w trakcie jego pobytu w Turynie.

Dwa lata temu był kontakt z ich strony, ale nic się nie wydarzyło, ponieważ miałem ważny kontrakt z Juve. Miałem silną moralną więź i zaangażowanie w klub oraz w ludzi przy nim żyjących.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
playmaker
4 lat temu

Skończył się kontrakt z Juve, to czas wziąć się do pracy 😉 Przewiduję, że wyląduje w Anglii. Możliwe Newcastle.

OldLady
4 lat temu

Taki to pożyje. Chciałbym też mieć rok płatnych wakacji. Ale bym odpoczął, a tu poniedziałek 🙁
Myślę, że Max może trafić do PSG – i co nie za dobre może tę drużynę wreszcie poukładać.

jacojaco/Kicek12345
4 lat temu
Reply to  OldLady

Niech Ci jakaś maszyna utnie palec, to będziesz miał płatne wakacje na ok. kilka miesięcy 😀

OldLady
4 lat temu

Obawiam się, że nie wyżyłbym z zasiłku chorobowego zbyt długo. To cechuje niestety działalność gospodarczą, a co palec Ci ucięło 😛 ?

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi