Trener

NR.17 | 18 maja 2019

Allegri: Juventus zdecydował, że tak będzie najlepiej

Max Allegri przyznał, że to klub zdecydował, iż „najlepiej będzie, gdy nie będę trenował Juventusu w przyszłym sezonie”, jednocześnie zaprzeczając doniesieniom o rzekomych żądaniach przedłużenie kontraktu czy też rewolucji w składzie.

Dziękuje prezydentowi za wspaniałe słowa. Dziękuję chłopakom, za wszystko, co zrobili, wszystko, co mi dali, wszystkim piłkarzom, z którymi miałem do czynienia przez te pięć lat – powiedział Allegri, powstrzymując łzy, patrząc na cały skład siedzący w pierwszych dwóch rzędach.

Opuszczam zwycięską drużynę, która ma potencjał, aby powtórzyć swój sukces we Włoszech i ma szansę, aby znów dajść bardzo daleko w Champions League. Niestety, niektóre sytuacje sprawiły, że nie mogliśmy iść razem do końca.

Zarówno Allegri, jak i Agnelli twierdzili, po porażce z Ajaxem w Champions League, że współpraca będzie kontynuowana, jednak klub podjął inną decyzję. Mówi się, że kluczową rolę odegrał vice-prezydent Pavel Nedved oraz Fabio Paratici, naciskający na nowy kierunek.

Rozmawialiśmy, przedstawiliśmy sobie, co uważamy, że będzie najlepsze dla Juventusu i jego przyszłości. Po tym klub dokonał oceny i zdecydował, że najlepiej będzie, gdy nie będę trenował Juventusu w przyszłym sezonie.

Kontakt z prezydentem Agneliim, Nedvedem i Paraticim pozostają wspaniałe. Wiele razem przeszliśmy, łącznie z Beppe Marottą, i nastał odpowiedni moment, aby się rozejść w dobrej atmosferze.

Zostawiam solidną drużynę z niezwykłymi piłarzami, zarówno technicznie, jak i prywatnie, ponieważ potrzebujesz dobrych facetów, aby wygrywać tak samo, jak potrzebujesz świetnych piłkarzy.
Fabio i Nedved są młodsi ode mnie. Poznałem ich, gdy byli chłopakami, ale teraz stają się poważnymi dyrektorami.

Napisano rzeczy, które nie są zgodne z prawdą. Doniesienia o tym, że prosiłem o długi kontrakt, o rewolucję w składzie i innych zawodników, są nieprawdziwe.

Zwyczajnie zrozumieliśmy, że najlepiej będzie nie kontynuować współpracy. Ludzie pisali o czterech czy pięciu spotkaniach, ale była tylko jedna kolacja i jedno spotkanie w siedzibie klubu z prezydentem, Fabio i Nedvedem. Tam zrozumieliśmy, że nie ma odpowiednich warunków, aby kontynuować. Prezydent podjął decyzję.

Było dużo prościej, niż Wam się wydaje. Mieliśmy pięć wspaniałych, wspólnych lat i z tego musimy być dumni. Wy, dziennikarze robicie swoje i piszecie najróżniejsze rzeczy, ale ja jestem szczęśliwy, pełen emocji…

Ale wystarczy już, bo jutro musimy świętować! Cała reszta to bełkot. Juventus rozpocznie nowy sezon jako świetny klub ze wspaniałym składem.

Jutro musimy celebrować. Przede wszystkim ze względu na Scudetto, po drugie Andrea Barzagli odchodzi na emeryturę. Profesor defensywy odchodzi, nikomu nic nie odbierając, więc jutro będzie wspaniały wieczór, gdzie wszyscy będziemy świętować, bo te pięć minionych lat było niezwykłych.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi