Liga Mistrzów

einhard | 20 września 2018

Allegri: LM potrzebuje VARu

Max Allegri uważa, że ​​kontrowersyjna czerwona kartka dla Cristiano Ronaldo jest kolejnym dowodem, że Liga Mistrzów potrzebuje systemu VAR.

Chłopaki spisali się naprawdę dobrze, ponieważ mieliśmy wiele okazji jeszcze przed usunięciem z boiska Ronaldo, po czym zasłużenie objęliśmy prowadzenie – powiedział trener Juventusu w rozmowie z przedstawicielami Sky Sport Italia.

To było naturalne, że pod koniec zostawiliśmy Valencii trochę więcej miejsca, ale Szczęsny naprawdę nie miał wiele pracy, dopóki nie musiał bronić rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Naturalna presja wzrosła jeszcze bardziej przez czerwoną kartkę. Nie jest łatwo grać na tym stadionie, ponieważ Valencia jest agresywna, atmosfera jest niesamowita, ale chłopaki przede wszystkim dobrze radzili sobie z atakami Valencii.

Po czerwonej kartce dla Ronaldo, Allegri nie dokonał żadnej zmiany, raczej przestawiając zawodników, których miał do dyspozycji na boisku.

Graliśmy bez dodatkowego napastnika, więc wiele się dla nas nie zmieniło. Jedyną rzeczą, którą powinniśmy byli zrobić lepiej, było szukanie Blaise’a Matuidiego pomiędzy liniami, który mógłby wtedy uruchomić Mandzukicia i Alexa Sandro i zapewnić im więcej miejsca z przodu.

Punktem zwrotnym była czerwona kartka dla Ronaldo, podyktowana po zajściu z Jeisonem Murillo.

Mogę tylko powiedzieć, że VAR pomógłby sędziemu w podjęciu tej decyzji. Granie w 10 w Lidze Mistrzów za taki incydent jest rozczarowujące. Ryzykowaliśmy dzisiaj przegraną i będzie nam brakowało Cristiano również w kolejnych meczach.

Federico Bernardeschi zagrał świetny mecz.

Miałem kłopoty po wczorajszej sesji treningowej, ponieważ wszyscy byli w dobrej formie. Jedynym, który nie miał zacząć od początku, był Douglas Costa, ponieważ coś takiego jak niedzielne zajście, wzbudza w zawodniku niepotrzebne napięcie.

Bernardeschi w tak krótkim czasie stał się prawdziwym Juventino i jednym z zawodników wartych wielkich spotkań. Wiele poprawił, rozwinął się technicznie i dojrzał, więc nie ma teraz żadnych przeciwwskazań do wystawiania go nawet w największych meczach.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi