Serie A

einhard | 13 maja 2019

Allegri: Następny sezon będzie jeszcze trudniejszy

Max Allegri przeanalizował sezon w wykonaniu Juventusu i kolejny zasugerował, że zostaje w klubie.

To był przyzwoity występ, ale po trzech lub czterech szansach na zdobycie bramki, które wypracowaliśmy w pierwszej połowie, naprawdę powinniśmy stworzyć kolejne cztery w drugiej i zdominować mecz. – powiedział teren w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Popełniliśmy błędy. Przy pierwszej bramce powinniśmy byli wybić piłkę, a drugą straciliśmy z kontrataku, który rozpoczął się na naszej połowie.

Nieuchronnie rozmowa musiała skierować się ku przyszłości Allegriego w Juventusie i nadchodzącym spotkaniu z prezydentem Andreą Agnellim.

Jak co roku, musimy usiąść i dowiedzieć się, w jaki sposób można poprawić drużynę. To był dobry sezon, ponieważ zdobyliśmy dwa trofea, ale kampania w Lidze Mistrzów była nietypowa, ponieważ dotarliśmy do ćwierćfinału bez pięciu kluczowych graczy i zapłaciliśmy za to.

To nie jest tak, że ci, którzy ich zastąpili, byli gorsi, ale nie mieliśmy rotacji, musieliśmy regularnie korzystać z tych samych graczy i z czasem byli oni przemęczeni.

Ocenimy ten rok i porozmawiamy o przyszłości, ponieważ następny będzie jeszcze trudniejszy. Margines błędu zostanie jeszcze bardziej zmniejszony i będzie coraz trudniej wygrać, nie tylko w Europie, ale także w Serie A.

Allegri na przedmeczowej konferencji prasowej przyznał, że planuje następny sezon już od sześciu miesięcy, czy trener potwierdza te słowa?

Od października mam jasny pomysł na to, co musimy jeszcze zrobić i gdzie musimy się poprawić. Nie gramy tylko dwunastoma zawodnikami, więc musimy być wszechstronni i posiadać różne opcje. To wszystko tworzy motywację i napędza emocje.

Jestem w niezwykłym klubie. Otrzymałem szansę trenowania takiego klubu jak Juventus. Zaczyna się jednak nowy sezon i musimy być zdecydowani i jednomyślni. Musimy odłożyć na bok wszystko, co było i skupić się tylko na jasnej analizie tego, co będzie.

To normalne, że zespół może być ulepszany z roku na rok, ale przede wszystkim musi być zrównoważony. Klub bardzo dobrze radzi sobie w tym procesie budowy zespołu.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi