Trener

Hu Kers | 31 maja 2022

Allegri o liderach w Juve

Trener Bianconerich udzielił dla DAZN Italia wywiadu, w którym sporo czasu poświęcił na temat liderów w kadrze swojego zespołu.

Wciąż jestem podekscytowany, kiedy myślę o latach spędzonych ze wspaniałymi zawodnikami, którzy nauczyli mnie i dali mi tak wiele. Oczywiście, że zdarzały mi się z nimi starcia, ale mistrzem nie jest ten, kto wychodzi z szatni pełen złości, dzwoniąc do swojego agenta. To ten, który pokazuje swoją dumę, udowadnia, że wciąż jest mistrzem i w ten sposób wygrywa mecze na boisku.

Liderzy przyszłości? Jest ich dwóch: De Ligt oraz Locatelli. Manuel był świetnym wzmocnieniem, ma cechy techniczne i osobowe, które pozwolą mu zostać w Juve na wiele lat. Może zostać kapitanem.

Miłą niespodzianką w tym roku był Danilo. Kiedy przemawia, to inni go słuchają, a on stawia drużynę na pierwszym miejscu. Prawdziwy lider jest cichy, musi mówić niewiele i zawsze musi stawiać drużynę na pierwszym miejscu. To drużyna rozpoznaje Cię jako lidera.

Również Dusan na swój sposób może być liderem. Jest lojalny i zawsze chce wygrywać. Bardziej niż słowami, staje się charyzmatycznym liderem na boisku, nadając drużynie odpowiedni charakter. W przyszłym roku będzie jeszcze lepszym zawodnikiem niż teraz, ponieważ jest młody i może się poprawić, a jest w Juve dopiero od sześciu miesięcy.

Mamy zawodników, którzy mogą się jeszcze rozwijać. Podczas Mercato postaramy się wzmocnić na tu i teraz.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi