Meczowe

tItOveN | 21 października 2018

Allegri: Odpuściliśmy mecz

Max Allegri podsumował, że remis 1:1 z Genuą był największym przykładem odpuszczenia meczu, jaki kiedykolwiek widział podczas swojego pobytu w Juventusie.

Juventus długimi okresami dominował rywali, lecz nie przekładało się to na stwarzanie sytuacji bramkowych. Po jednym z nielicznych wypadów do przodu goście wyrównali za sprawą Daniela Bessy. W ostatnich 20 minutach Bianconeri rozpaczliwie rzucili się do ataku, jednak ich próby były wyjątkowo nieskuteczne.

To bardzo proste, przedwcześnie zakończyliśmy nasz udział w tym meczu. Genua dobrze się trzymała, a my zamiast strzelić gola dla 2:0, straciliśmy bramkę na 1:1″ – powiedział trener reporterowi Sky Sport Italia.

To nie powinno się zdarzyć, ponieważ Scudetto wygrywa się jak i przegrywa w takich właśnie spotkaniach. W drugiej połowie nasze umysły były już przy meczu z Manchesterem United i się zdrzemnęliśmy.

Po wyrównującym trafieniu gości wykonaliśmy przejście od śpiączki do gorączkowej wręcz desperacji. Każda z tych postaw jest nie do przyjęcia. Powinniśmy koncentrować się na tym, co robimy w danym momencie.

Na dobre 10 minut przed stratą gola zaczęliśmy się wypisywać z tego meczu. To nadchodziło [gol dla gości – przy red.] , czuliśmy to przy linii bocznej. Myślę jednak, że wyjdzie to nam na dobre. Jest to alarmowy sygnał dla każdego, by zawsze pamiętał, że nic nie można brać za pewnik przed końcowym gwizdkiem.

Piłka podskakiwała przez trzy lub cztery sekundy, więc mieliśmy czas, by pokryć wszystkich graczy w polu karnym, jednakże przed tym już odpłynęliśmy.

Każdy mecz musi być wygrany na boisku, grając przez pełne 90 minut. Musimy pamiętać, że nic nie jest rozstrzygnięte przed wejściem na plac gry.

To była przyzwoita pierwsza połowa, nawet jeśli byliśmy trochę niecierpliwi i próbowaliśmy za szybko oddawać strzały, zamiast szukać podań i znaleźć więcej przestrzeni. Mieliśmy wysokie posiadanie piłki, ale tak naprawdę nigdy nie kontrolowaliśmy przebiegu meczu.

Muszę powiedzieć, że to wisiało w powietrzu, ponieważ niektóre z sesji treningowych też nie były doskonałe. To nie tak, że moglibyśmy zakończyć grę i iść do domu, powinniśmy grać przez całe 90 minut, niezależnie od wyniku.

Szkoda, bo mogliśmy wywrzeć większą presję na Napoli i umocnić się na szczycie. Zamiast tego straciliśmy punkty….

Z Manchesterem United będzie zupełnie inne spotkanie, ponieważ będą się starać o zwycięstwo – tak samo jak i my. Genua dobrze się dzisiaj spisywała w obronie i starała się pozostać w grze. Muszę jednak powiedzieć, że był to największy przykład odpuszczenia meczu, jaki kiedykolwiek widziałem w moich latach w Juventusie.

źrodło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi