Blog

einhard | 29 kwietnia 2019

Allegri: Piłka to głupi sport

Max Allegri kolejny raz potwierdził, że zostanie w Juventusie oraz omówił swoją reakcję na krytykę.

Taktyk rozmawiał z komikiem Fabio Fazio w programie Rai „Che Tempo Che Fa” i natychmiast skomentował sobotnią sprzeczkę z Lele Adanim.

Jestem dziś spokojny, wczoraj trochę się zdenerwowałem. Wiesz, za każdym razem, gdy słyszysz wykład o tym, co zrobiłeś źle i czego nie powinieneś robić, może cię ponieść, a ja jestem tylko człowiekiem. Nie mówię ci, jak wykonywać twoją pracę!

Akceptuję konstruktywną krytykę, ponieważ jest to część tego sportu, ale po dwóch lub trzech razach takich samych bzdur…

Juventus wygrał ósme z rzędu Scudetto, ale odpadł z Coppa Italia, a następnie z Ligi Mistrzów.

Szybkie wygranie ligi oznaczało, że byliśmy w wakacyjnym nastroju wcześniej, niż powinniśmy być. Odpadnięcie z Ligi Mistrzów było trudne do przełknięcia, ale ten sport jest wspaniały, ponieważ musisz wiedzieć, jak świętować zwycięstwa i jak akceptować porażki. Nie możesz wygrywać cały czas.

To trudny turniej. Istnieją zespoły, które były budowane przez wiele lat, zanim udało im się wygrać to trofeum. JJuve nie wygrało Ligi Mistrzów od 23 lat, to prawda, ale w ciągu ostatnich pięciu lat nasz poziom znacznie wzrósł.

Allegri powtórzył, że nie ma zamiaru odchodzić od Turynu.

Już raz powiedziałem, że zostanę, ale powiem to jeszcze raz: zostaję w Juventusie! Nadal mam kontrakt na kolejny rok, a potem spotkam się z prezydentem.

Ważne jest, aby nadal bawić się grą, ponieważ nie można być sobą, jeśli nie czujesz się dobrze. W piłce panuje wielka presja, teraz jest to wielki biznes. Juventus osiąga przychody w wysokości 550 mln euro rocznie, więc wyniki mają duże znaczenie.

Naprawdę nie lubię tych wszystkich systemów taktycznych, o których mówią ludzie 3-5-2, 4-3-3 i tym podobne. Piłka nożna to głupi sport dla inteligentnych ludzi, ponieważ najprostsze rzeczy są naprawdę najtrudniejsze do zrobienia.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi