Serie A

einhard | 31 marca 2019

Allegri po meczu z Empoli

Max Allegri twierdzi, że miał rację, nie wystawiając Moise Keana w pierwszym składzie przeciwko Empoli, mimo że napastnik strzelił bramkę zaraz po wejściu z ławki.

Po zapewnieniu zwycięstwa Juventusowi, Kean powiedział, że ma zamiar pewnego dnia osiągnąć poziom Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego.

Trzeba mieć ambicje, gdy trenujesz z Juventusem i jesteś otoczony przez tylu mistrzów. Różnicą na tym poziomie jest mentalność. Trzeba przede wszystkim być profesjonalistą, być gotowym do ciężkiej pracy i poprawiania się każdego dnia.

Kean ma cechy i jakość, aby być wielkim piłkarzem, ale wielu chłopaków je miało i w pewnym momencie, gdzieś się zagubiło – powiedział trener w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Paulo Dybala doznał kontuzji podczas rozgrzewki. Czy nie kusiło trenera, aby w pierwszym składzie wystawić Keana zamiast Rodrigo Bentancura?

Nie, ponieważ zagrał kilka spotkań pod rząd. Strzelił dwa gole dla reprezentacji Włoch i cała ta presja i uwaga skupione na nim zużywają mnóstwo energii zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Wrócił z przerwy reprezentacyjnej i wyglądał tak, jakby w ogóle nie wiedział, gdzie i kim jest.

Dybala otrzymał kopniaka podczas meczu kadry narodowej i podczas rozgrzewki, poczuł, że ma sztywne mięśnie, więc postanowiliśmy nie ryzykować.

Mieliśmy problemy w pierwszej połowie i nie mogliśmy przejąć inicjatywy, ale zmieniliśmy niektóre rzeczy i zagraliśmy dobrą drugą połowę, nie pozwalając im strzelić gola.

Empoli było bardzo agresywne. Wykazaliśmy się cierpliwością, czekaliśmy, aż stracą siły i wtedy podkręciliśmy tempo. Czasami trzeba tak zagrać. Nigdy nie jest łatwo grać po przerwie reprezentacyjnej i dobrze, że wygraliśmy. To kolejny krok naprzód.

Teraz czeka nas siedem spotkań w ciągu 20 dni i na szczęście powoli odzyskujemy niektórych graczy, którzy mogą nam bardzo pomóc w nadchodzących meczach.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi