Meczowe

tItOveN | 22 grudnia 2018

Allegri po meczu z Romą

Max Allegri docenił „niezwykłego” Mario Mandzukica i stwierdził, że Juventus pokonał Rzymian dzięki dobremu zorganizowaniu zarówno w ataku, jak i obronie.

„Tak, jesteśmy mistrzami jesieni, ale jeszcze niczego nie wygraliśmy”, powiedział Allegri dla telewizji DAZN. „Zrobiliśmy kilka pozytywnych rzeczy do tej pory, jesteśmy w 1/8 finału Ligi Mistrzów, lecz teraz równie ważnym jest zbudowanie odpowiedniej przewagi nad Napoli, będącego na drugim miejscu”.

O meczu. „To był niezły mecz, pozostaliśmy zorganizowani mimo nacisków gości, Robin Olsen wykonał kilka świetnych interwencji, a my zagraliśmy dobrze”.

„Od początku chcieliśmy sprawić Romie problemy i nałożyć na nich presję, wiedzieliśmy, że aspekt psychologiczny jest ich słabszą stroną. Powinniśmy jednak lepiej sobie poradzić, wychodząc na prowadzenie 1-0, ponieważ oni nie zareagowali dobrze na utratę bramki”.

„Roma miała większe posiadanie piłki w drugiej połowie, ale tak naprawdę nie pozwoliliśmy im na stworzenie żadnych okazji strzeleckich. Całościowo oceniłbym, że było to zasłużone zwycięstwo”.

Mario Mandzukić nie tylko zdobył decydującego gola, ale również często wracał za akcjami rywali, by pomóc linii obrony. „Jest dla nas ważny, ponieważ łączy w sobie fizyczność i technikę. Jest nadzwyczajnym zawodnikiem”.

„Cristiano Ronaldo miał dziś kilka okazji, ale tak się złożyło, że trafił na bramkarza, który zaliczył dzisiaj doskonały występ. Teraz będzie miał czas na odpoczynek”.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi