Serie A

maciejovsky | 16 stycznia 2022

Allegri po meczu z Udinese

Max Allegri w pomeczowej wypowiedzi oznajmił, co zdenerwowało go podczas wygranego meczu z Udinese.

Bianconeri przedłużyli serię meczów bez porażki w lidze do ośmiu po pewnym zwycięstwie 2:0 z Udinese.

W środę wytrzymaliśmy mentalnie i technicznie przez 120 minut, ale dziś był taki moment, że opuściliśmy mecz. To było złe, bo zawsze musimy być w pełni skoncentrowani, zwłaszcza gdy nie ma wystarczającej liczby kibiców, którzy nas motywują. Przez 10 minut podejmowaliśmy zbyt duże ryzyko.

Trener został zapytany o reakcję Dybali po strzeleniu gola na 1:0.

Nikogo nie było na trybunach, na kogo on patrzył (śmiech)?! Udawał, że trybuny są pełne. To był bardzo ładny gol, szybki ruch i podanie od Keana. Przez cały mecz, gdy grał między formacjami i ruszał z piłką, wtedy drużyna oddychała. Był wyjątkowych w takich momentach.

Allegri dostał pytanie o rolę McKenniego na boisku.

Dobrze atakuje, zwłaszcza z prawej strony, lepiej niż z lewej. Jego gra w prawym sektorze boiska jest lepsza, kiedy znajduje się pod bramką rywala. Na lewej flance wypada gorzej. Gol strzelony przez niego w Supercoppa również padł z prawej strony. Jest jednym z tych graczy, który inaczej widzi boisko w zależności od ustawienia.

Ja miałem na odwrót, lepiej radziłem sobie po lewej stronie i schodziłem do środka. Paul Pogba też był lepszy bliżej lewej strony, Vidal bliżej prawej, a na przykład Khedira, kiedy grał przy lewej linii biegał jakby miał się zaraz zderzyć z ceglaną ścianę. Może to zależy od dominującego oka?

Trener wypowiedział się na temat spekulacji transferowych oraz o przebudowie Juventusu.

To, bez czego nie możemy się obejść, to intensywność, tempo i agresja. Kiedy nie obniżamy poziomów intensywności i koncentracji, to skupiamy się wówczas na technicznym aspekcie gry. Spójrzcie na skład: de Ligt i Pellegrini urodzeni w 1999 roku, Kulusevski i Kean w 2000, najstarszy był Cuadrado, a większość w wieku od 20 lat. Może brakować trochę doświadczenia i zrozumienia w tych momentach, kiedy musisz przejąć kontrolę nad meczem.

Popełniliśmy błąd w drugiej połowie myśląc, że możemy być wyluzowani i w rezultacie wycofaliśmy się z gry. Nie chodzi o znalezienie lidera, ale o ogólną dojrzałość chłopaków jako całości. Doświadczenie potrzebne jest w każdym zawodzie, nikt nie rodzi się wiedząc już wszystko.

Potrzebujemy cierpliwości. Podczas meczu bardzo się zdenerwowałem, ale później z nimi rozmawiałem i starałem się, aby zrozumieli. Ważną rzeczą jest to, że szybko pojmują na poziomie indywidualnym.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi