Prasa

maciejovsky | 30 października 2018

Allegri: Podnieść poprzeczkę po siedmiu tytułach mistrzowskich

Massimiliano Allegri przyznał, że Juventus po zdobyciu siedmiu tytułów mistrzowskich chce podnieść sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

Trener Juventusu uczestniczył dzisiaj w sponsorskiej imprezie klubu i udzielił podczas niej wywiadu.

Zespół radzi sobie bardzo dobrze, a historia ostatnich 7 lat mówi jasno: klub zdobył 7 tytułów mistrzowskich i dwa razy grał w finałach Ligi Mistrzów. Utrzymanie tego poziomu jest coraz trudniejsze. Jednak chcemy podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, a można to zrobić w jeden sposób: wygrać Champions League.

Istnieje silny rywal, którego z pewnością możemy spotkać na koniec drogi w Lidze Mistrzów, a mianowicie Barcelona. Musimy być gotowi. Od marca to zawsze inny turniej i potrzebujemy też odrobinę szczęścia – żadnych kontuzji i wszystkich w dobrej formie.

Liga Mistrzów składa się z incydentów i chwil, więc musimy być zarówni mądrzy, jak i posiadać wspomniane szczęście. Serie A oczywiście też jest głównym celem, ale te rozgrywki przypominają bardziej wyścig kolarski podzielony na wiele etapów. Potem jest Coppa Italia.

Inter? Uważam, że został zbudowany tak, by walczyć z nami i Napoli o scudetto. Przegrali co prawda z Parmą, ale nie mieli wtedy szczęścia. Luciano Spalletti ma duże doświadczenie, wprowadził ponownie mediolańczyków do Champions League. Mamy wielki szacunek dla Interu i Napoli, a Carlo Ancelotti nadal osiąga dobre wyniki.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi