Serie A

einhard | 25 lutego 2019

Allegri: Problemy z kondycją

Max Allegri przyznaje, że Juventus grając w Bolonii, był „na kacu” po porażce z Atletico Madryt i uważa, że ​​największym problemem w tej chwili jest kondycja.

To było naturalne, że po tak ważnym meczu w Lidze Mistrzów będziemy mieć „kaca”. Pozwoliliśmy Bolonii na niewiele, aż do doliczonego czasu, gdy Mattia Perin popisał się genialną interwencją. – powiedział trener w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

To bardzo ważny rezultat, ponieważ oznacza to, że przystąpimy do pojedynku z Napoli, mając 13 punktów przewagi. Mamy nadzieję, że uda nam się odzyskać niektórych graczy, chociaż Douglas Costę jest prawdopodobnie jedynym, który może do tego czasu dojść do siebie. Cieszymy się, że nadchodzi mecz z Napoli, ponieważ będzie to dla nas ważny test przed rewanżem z Atletico.

Trener dokonał pewnych korekt taktycznych, wystawiając Joao Cancelo z przodu, a Federico Bernardeschiego w środku pola.

To były dwa różne spotkania w jednym. Pierwsza faza była inna, a gdy zostało 20 minut do końca, mecz był już zupełnie inny. Chciałem, aby Cancelo grał szerzej, co pozwoliło jak najlepiej wykorzystać jego cechy.

Allegri został zapytany, czy niektóre z tych zmian taktycznych mogą zostać wykorzystane 12 marca w meczu z Atletico Madryt.

Zobaczę, czy dostanę boską inspirację. Moglibyśmy lepiej radzić sobie z atakami między liniami, ale mecz, który czeka nas w Turynie, będzie zupełnie inny. Myślę, że zagrają jeszcze bardziej defensywnie, więc będziemy musieli wykazać się chirurgiczną precyzją.

Miralem Pjanic kaszle, kicha i ma temperaturę od tygodnia. Właściwie to zapytałem go, zanim wyszedł na boisko, czy w ogóle może normalnie oddychać, a on odpowiedział, że tak.

Giorgio Chiellini zagrał połowę meczu z Frosinone po wyleczeniu urazu łydki, a następnie grał w Madrycie. Jego poziom sprawności fizycznej z pewnością poprawi się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Mamy szczęście, że do meczu z Atletico jest jeszcze trochę czasu, ponieważ stan fizyczny kilku naszych zawodników nie jest najlepszy, ale do tego czasu możemy to poprawić.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi