Serie A

maciejovsky | 21 grudnia 2021

Allegri przed meczem z Cagliari

Massimiliano Allegri na konferencji prasowej wypowiedział się m.in. o meczu z Cagliari, sytuacji kadrowej, walce o czołową czwórkę czy Matthijsie de Ligcie.

Już dziś o 20:45 Juventus rozegra ostatnie spotkanie w tym roku – przeciwnikiem będzie Cagliari.

To trudny mecz, ponieważ zaraz po nim zaczyna się przerwa świąteczna i wszyscy będą zajęci przygotowaniem bagaży i prezentów, ale najpierw musimy skoncentrować się na Cagliari. Oni nie zasługują na pozycję w tabeli, którą zajmują. Mają Keitę, Joao Pedro czy Pavolettiego i uważam, że są jednymi z najlepszych napastników w dolnej części tabeli.

Cagliari ma też dobrych piłkarzy w pomocy. Jeśli myślimy, że ten pojedynek będzie łatwy, to mylimy się. Potrzebujemy pełnego zaangażowania, ponieważ nie ma miejsca na błędy na własnym boisku. Jedyne, co możemy zrobić, to spróbować wygrać jak najwięcej gier.

Musimy być bardziej precyzyjni i nadal ciężko pracować. Graliśmy dobrze w Bolonii, ale to nie był łatwy mecz. Jestem zadowolony z tego, czego dokonaliśmy, ale każdy kolejny mecz to nowy początek.

Dostępni do gry będą ci, którzy pojechali do Bolonii. Paulo, Danilo, Federico i Giorgio będą trenować z nami od 30 grudnia. Danilo będzie miał trochę zaległości. Potem będziemy oczekiwać na Ramseya, który wciąż nie jest w pełnej sprawności.

Cuadrado jest o jedną żółtą kartkę przed zawieszeniem, więc w dzień meczowy zadecyduję, kto zagra. Zastępstwa będą miały kluczowe znaczenie.

Inter? Nie było trudno odgadnąć, że oni będą faworytem do zdobycia tytułu. Musimy wygrać z Cagliari, a potem zobaczymy, co możemy osiągnąć. 28 lutego będziemy wiedzieli, czy jesteśmy w wyścigu o pierwszą czwórkę. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy jest dużo pracy, ale reszta sezonu zależy od najbliższego meczu. Jeśli nie wygramy, to zwycięstwo w Bolonii okaże się bezużyteczne.

De Ligt? Co mam powiedzieć? Następnym krokiem Matthijsa jest kolejny mecz. Musi strzelić gola. Nie słyszałem, co powiedział Raiola. Matthijs poprawia się, grał naprawdę dobrze z Bologną, ma 22 lata i jest świetny. Może się jeszcze rozwijać, tak jak Kulusevski, Chiesa czy Rabiot. Naszym celem musi być rozwój, a wtedy zobaczymy, co wydarzy się na rynku transferowym.

Dybala? Nie trenował rano z zespołem i nie ma sensu podejmować kolejnego ryzyka. Nie rozmawiałem z klubem o przedłużeniu jego kontraktu. Wiem, że kilka dni temu było spotkanie z jego agentem, ale nie znam najnowszych ustaleń. Myślę, że rozmawiają i na tym etapie to normalne. To duży kontrakt, Juventus dużo zainwestował w Dybalę.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi