Oficjalnie

Hu Kers | 19 października 2018

Allegri przed meczem z Genoą

Massimiliano Allegri na konferencji przed meczem z Genoą podkreślił, że najważniejsze będzie, by odzyskać koncentrację sprzed przerwy reprezentacyjnej, pamiętając, że pierwsze spotkania po odpoczynku od ligi „zawsze są trudne”.

Drużyna ma się dobrze, choć niektórym wciąż brakuje nieco rozegranych minut. Spinazzola zagrał 58 minut w sparingu. Gotowi są De Sciglio oraz Douglas Costa. Douglas potrzebuje teraz przede wszystkim gry. Khedira natomiast wróci, mam nadzieję, na spotkanie z Manchesterem w Turynie. Z Dybalą wszystko w porządku i może jutro zagrać.

Wciąż oceniam jednak linię pomocy. Kiedy dokonam wyborów w środkowej formacji, wtedy zdecyduję o składzie ataku. Pewne jest, że jutro odpocznie Giorgio Chiellini, natomiast jeśli De Sciglio jutro zagra, to na lewej stronie boiska. Dzisiaj będziemy jeszcze szlifować to ustawienie.

Ronaldo? Jest spokojny. Ciężko pracuje. Przychodząc skupił na nas wielką uwagę, ale również wniósł poczucie odpowiedzialności. Strzela ważne bramki, czyli robi to co potrafi najlepiej. Nie chcę rozmawiać o niczym więcej, bo są to jego sprawy osobiste.

Moise Kean? Rozwija się. Jest teraz naszym drugim snajperem po Mandzukiciu.

Cieszą nas występy reprezentacji. Pozytywnie patrzymy w przód. Teraz jednak musimy skupić się na lidze. Czeka nas sporo spotkań do rozegrania, a Debry Mediolanu mogą umożliwić nam odskoczenie rywalom w tabeli. Musimy wygrać swoje spotkanie.

Genoa zmieniła trenera, myślę, że nie zmienią znacząco stylu swojej gry, jednak zawsze trudno gra się po przerwach na reprezentacje. To są niebezpieczne spotkania. Grają jak drużyna w każdym aspekcie i szykuje się bardzo fizyczne spotkanie. My musimy wygrać, bo wliczając ewentualną porażkę z Napoli na wyjeździe, mamy jedynie 3 punkty przewagi, to niewiele.

Spotkanie z Genoą już jutro o godzinie 18.00 na Allianz Stadium.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi