Prasa

Hu Kers | 19 marca 2019

Allegri rozczarowany trójką zawodników

Spotkanie z Genuą, choć nie było kluczowe dla sytuacji Juventusu w tabeli Serie A, jednak ważne było dla trenera Allegriego ze względu na zawodników, którzy do tej pory wciąż nie odnaleźli optymalnej formy.

Siły pozostawione na boisku w starciu z drużyną Diego Simeone dały o sobie znać, lecz Mister prosił zespół, by odpowiednio podszedł do spotkania ligowego z Genuą. Ważne było, by utrzymać koncentrację na wysokim poziomie i dać graczom odpowiednią motywację.

W spotkaniu z Atletico cały skład zagrał spotkanie niemal perfekcyjne. Wyjazd do Genui miał być szansą dla tych, którzy w ostatnim czasie albo nie mogą znaleźć swojego miejsca na boisku, albo wciąż nie mają pełnego zaufania trenera.

Cieniujący Alex Sandro, niemogący się przebić do pierwszej jedenastki Daniele Rugani oraz wciąż szukający swojego miejsca na boisku Paulo Dybala, mieli w tym spotkaniu szansę pokazać, że zasługują na grę w pierwszej jedenastce, i że to oni powinni zająć miejsca w podstawowym składzie na spotkania z Ajaxem w Lidze Mistrzów.

Taktyk Juventusu miał być jednak mocno rozczarowany występami całej powyższej grupy swoich podopiecznych. Wszyscy trzej byli uważnie obserwowani, bowiem Allegri pragnie na końcowy, decydujący moment sezonu posiadać do swojej dyspozycji całą kadrę zdrową i w dobrej formie.

Przerwa na spotkania reprezentacji narodowych z tego punktu widzenia posłużyć do naładowania akumulatorów, nie tylko z fizycznego punktu widzenia, ale przede wszystkim z mentalnego.

Rugani nie został powołany przez Roberto Manciniego i pozostanie w Turynie, aby trenować. Dybala i Alex Sandro powrócą w przyszłym tygodniu ze zgrupowania swoich drużyn narodowych.

 

dailynews24.it

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi