Kibice

tItOveN | 1 października 2018

Allegri: Rywal zasługuje na szacunek

Trener Juventusu Max Allegri ostrzega, że ekipie Young Boys należy się szacunek, a także stwierdził, że nie podobało mu się postawa zespołu w ostatnich 20 minutach przeciwko Napoli.

Bianconeri weszli w sezon z kompletem zwycięstw, a jutro zagrają mecz w ramach drugiej kolejki Ligi Mistrzów:

Przed nami mecze, które trzeba zagrać i przede wszystkim wygrać,

zastrzegł Allegri podczas swojej przedmeczowej konferencji prasowej.

Musimy mieć szacunek do Young Boys, które wygrywa wiele meczów, ma świetnego trenera, ich piłkarze zagrywają dużo dobrych długich piłek i są dobrze przygotowani fizycznie. Musimy zrobić kolejny krok naprzód. Jutro musimy dotrzeć do liczby sześciu punktów.

Nie podobało mi się ostatnie 20 minut przeciwko Napoli. Przestaliśmy biegać i pozwoliliśmy im na zbyt dużo. Daliśmy szanse Napoli, których wcale nie musieliśmy im dawać.

Zgodnie ze zwyczajem Max Allegri odpowiedział także na pytania dziennikarzy dotyczące stanu kadry zespołu i wyjściowej jedenastki.

Khedira nie zagra od początku, ale będzie częścią składu meczowego.

– potwierdził Allegri.

Zgodnie z naszym planem, ma być gotowy, by zagrać z Udine. Gdyby więc był w stanie jutro zagrać pół godziny, byłby to pozytywny zwiastun na przyszły mecz. Przed zakończeniem minicyklu mamy wciąż dwie gry do rozegrania i chciałbym, aby wszyscy byli gotowy do gry.

Chiellini nie zagra, Cancelo musi odpocząć, a Barzagli [który był obecny na konferencji wraz z Allegrim-przyp. red.] zagra, ponieważ ten starszy pan zawsze daje radę.

Mam pewne wątpliwości, jeśli chodzi o środek pola, zastanawiam się, czy zagrać z dwoma pomocnikami, grającymi głębiej, czy trzema zawodnikami w środku.

Jeśli chodzi o przednią formację, mam dwóch pewniaków do gry od początku — Mandzukicia i Dybalę.

Kean jest w dobrej kondycji, podobnie jak Bernardeschi. Bernardeschi może zagrać na skrzydle, jako mezzala, bądź jako trequartista. Możliwe również, że nie zagra.

Zawieszenie Cristiano Ronaldo? Musiał w końcu złapać oddech, więc wszystko jest w porządku.

W niedzielę ogłoszono, że dyrektor generalny, Giuseppe Marotta, opuści Juve.

To wciąż świeża sprawa. Kiedy kończy się relacja między ludźmi, a zarazem profesjonalistami, normalne jest uczucie żalu. Nastał czas przetasowań, ale jutro mamy mecz, który trzeba wygrać. Nie możemy zmarnować tego, co wypracowaliśmy w Hiszpanii.

– zakończył Allegri.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi