Liga Mistrzów

Hu Kers | 13 września 2021

Allegri: Wszyscy musimy wziąć na siebie odpowiedzialność

Przed inauguracją rozgrywek Ligi Mistrzów z Malmoe Allegri oczekuje od swojego zespołu dojrzałego podejścia.

Trener nie chciał szukać analogii do innych sezonów, a także oddzielić rozgrywki europejskie od nieudanego startu Serie A.

Nie można porównywać obecnej sytuacji do tej, w której ostatni raz graliśmy tutaj w sezonie 2014/15. Musimy wygrać, aby położyć odpowiednie fundamenty i móc stawić czoła grupie w najlepszy możliwy sposób.

W piłce nożnej nigdy nie można przewidzieć, co się wydarzy. Musimy postarać się, by wydarzyły się właściwe rzeczy. W tej chwili w lidze nie idzie nam dobrze, mimo że zespół robi postępy. Jutro musimy być skoncentrowani na Lidze Mistrzów.

Jutro ważne będzie, aby zagrać techniczny mecz i nie pozwolić im na zbyt wiele dośrodkowań, ponieważ to bardzo fizyczny zespół. Do meczów trzeba podchodzić ze spokojem i wiedzieć, co poprawić, niezależnie od wyników. Musimy pracować dalej. Czasami w futbolu dzieją się rzeczy, których się nie spodziewasz.

Szczęsny jest wysokiej klasy bramkarzem i jutro zagra.

Chiesa nie był w 100% sprawny, więc woleliśmy nie ryzykować jego potencjalnej dłuższej nieobecności.

Bernardeschi doznał urazu w sobotę, nic poważnego, ale również nie chcieliśmy ryzykować.

Kulusevski to zawodnik, który ma ważne cechy, ale musi poprawić się w zarządzaniu grą. Jutro rano zadecyduję, czy rozpocznie mecz, czy nie.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni, a w takich momentach potrzebujemy jeszcze większego poczucia odpowiedzialności. Musimy się poprawić w wielu rzeczach, nawet w zarządzaniu momentami meczu, a także zwracać uwagę na małe szczegóły, które robią różnicę.

Juventus musi postawić sobie za cel, by zawsze docierać przynajmniej do ćwierćfinału UCL. Zawsze mamy pragnienie zwycięstwa.

 

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
1 rok temu

Szczęsny TOP. Z drugiej strony stawianie na zawodnika, którego nie bardzo chcieli zatrzymywać w Genoi to chyba też nie jest alternatywa. Żałuję odejścia Gigiego, bo ostatni sezon miał lepszy niż Szczęsny.

clyde_1987_
1 rok temu
Reply to  pogon

Genoa jest dziwnie zarządzana i co roku zmienia się tam lwia część składu. Perin pokazał się u nich z dobrej strony, był kluczowym zawodnikiem przez ostatnie dwa sezony, ale było jasnym, że nie dadzą rady zaproponować mu warunków na poziomie Juventusu, a do tego jeszcze go stamtąd wykupić. Od latem jestem fanem jego talentu i byłbym jak najbardziej za tym, żeby dać mu szansę.

anavrin_
1 rok temu

Martwi mnie wiara Allegriego w Kulusevskiego. Oby któryś z graczy na szpice się ogarnął, Chiesa wyzdrowiał, a Dybala nie był chimeryczny, to może Szwed nie zaszczyci nas swoją grą, a już zwłaszcza sposobem ciątania po boisku.

pogon
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Ma jakiś wybór? Kulu kosztował że 40 melonów. Zamiast poszukać kogoś do pomocy wydaliśmy kupę kasy na młokosa, który ma poważne problemu kondycyjne, porusza się jak mucha w smole i po 15 minuta oddycha rękawami. Teraz jedyne na co możemy liczyć to, że w końcu pod wodzą trenera odpali. Inaczej czeka go los gorszy od Bernardeschiego, który przynajmniej jakoś daje radę kondycyjnie.

anavrin_
1 rok temu
Reply to  pogon

O tym dokładnie pisałem, gdy go kupowaliśmy. Nie było i nie jest nam potrzebne tylu zawodników na skrzydło.

Tak, pisałem o tym w komentarzu pod newsem dotyczącym ostatniego meczu. Wypisz-wymaluj Berna, zatracił umiejętność przedryblowania rywala, swobody w poruszaniu się z piłką, ale w jego przypadku też wydaje się, że głównie dlatego, że z głową coś nie tak (bo technika jest, zmysł do gry nieszablonowej tak samo). Po godzinie gry Kulusevski wygląda jak człowiek żywcem oderwany od kanapy lub spod sklepu.

OldLady
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Też pisałem, że Kulu nam nie jest potrzebny. Kupując go za tak duże pieniądze daliśmy się wyprowadzić w pole Interowi, który chyba dla podpuchy zgłaszał się po tego zawodnika. A my go kupiliśmy mając wtedy Costę na kontrakcie – masakra.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi