Oficjalnie

einhard | 28 sierpnia 2019

Allianz Stadium jeszcze bezpieczniejszy

Na Allianz Stadium zainstalowano nowe technologie nadzoru wideo, które umożliwiają całkowite pokrycie obiektu i mogą z dużą dokładnością zidentyfikować osoby odpowiedzialne za każde zdarzenie.

Umożliwienie kibicom przeżywania emocjonujących chwil w absolutnym spokoju zawsze było jednym z głównych priorytetów Juventusu i to nie przypadek, że stadion Allianz od samego początku wyposażany był w najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które z biegiem lat były od czasu do czasu aktualizowane i doskonalone.

Tak też stało się tego lata. W związku ze startem nowego sezonu wprowadzono dodatkowe urządzenia do nadzoru wideo w obwodzie zamkniętym, wraz z siedmioma kamerami Full HD w obszarach wstępu na stadion.

Zainstalowano również dziewięć kamer Panomera, z których osiem skierowanych jest na trybuny, uzupełniając 14 już istniejących. Pozwala to na całkowite pokrycie obszaru stadionu, zapewniając klubowi nie tylko możliwość sfilmowania dowolnego wydarzenia, które ma miejsce w danej lokalizacji, ale także precyzyjne zidentyfikowanie osób za nie odpowiedzialnych.

Na stadionie zainstalowano również nowe bardzo czułe mikrofony kierunkowe, które umożliwią rejestrowanie i wyodrębnianie dźwięku z trybun, aby móc dokładniej zidentyfikować pochodzenie nieprzyzwoitych przyśpiewek lub innych przejawów werbalnej agresji.

Ponadto w wejściu na wschodni sektor stadionu zainstalowano nowe wykrywacze metali, aby ułatwić przepływ publiczności i zmniejszyć straty czasu na dostęp do stadionu.

źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

Zobaczymy, ile to warte przy okazji następnych przejawów rasizmu, dyskryminacji, agresji, czy jeszcze tam czego. Zwłaszcza, może się to okazać mało użyteczne w obliczu tego, że FIGC każe, tak czy owak, kluby, a nie poszczególnych „kibiców”. To ewentualnie my, jak sądzę, moglibyśmy wyciągać konsekwencje wobec tych, których sami zidentyfikujemy jako odpad stadionowy. Ale dobre i tyle, po X latach może uda się ich wyplenić choć trochę. Btw, fakt, że kibice są tak dokładnie monitorowani i nagrywani, jest straszny, do czego to doszło na świecie (choć to słuszne, w imię bezpieczeństwa tych normalnych). Tak naprawdę sami mogą – bez swojej wiedzy… Czytaj więcej »

pogon
4 lat temu

Ale takie rozwiązanie by było dobre. Jeśli polskie prawo się nie różni w podstawach od włoskiego to wyśpiewywanie rasistowskich i agresywnych słów jest czynem niedozwolonym. A szkodą jest nie tylko obraz uczuć danej osoby, ale również kary jakie przyznaje FIGC. Na tej podstawie można tych kibiców solidarnie obciążać karami, które dostaje Juve. Jakby musieli kaskę płacić z własnej kieszeni to zapewne odechciałoby im się podobnych wyczynów.

OldLady
4 lat temu

Kara od federacji – i cyk regresik na kibica. Albo od razu zasłonięcie się konkretnymi osobami wyłapanymi z tłumu. Niestety ograniczane są prawa normalnych ludzi by walczyć z patolami. Cały świat w tym kierunku idzie bo i zagrożenia coraz bardziej zmyślne.

friss
4 lat temu

[quote quote=9005]Teraz, gdy kibice kupować będą bilet, pewnie pojawi się kolejna zgoda do zaznaczenia – na utrwalanie wizerunku i jego potencjalną publikację dla określonych celów. Zdziwiłbym się, gdyby tego nie było z uwagi na prawodawstwo unijne…[/quote]

Ludzie weźcie się opamiętajcie, jakie zgody?! ~Wchodząc do monitorowanego sklepu też podpisujecie zgodę? No proszę, to już jakaś społeczna paranoja!

anavrin_
4 lat temu

[quote quote=9009] anavrin_ wrote: Teraz, gdy kibice kupować będą bilet, pewnie pojawi się kolejna zgoda do zaznaczenia – na utrwalanie wizerunku i jego potencjalną publikację dla określonych celów. Zdziwiłbym się, gdyby tego nie było z uwagi na prawodawstwo unijne… Ludzie weźcie się opamiętajcie, jakie zgody?! ~Wchodząc do monitorowanego sklepu też podpisujecie zgodę? No proszę, to już jakaś społeczna paranoja![/quote] @friss, ale tutaj nabywasz prawa (bilet) do uczestnictwa w wydarzeniu zorganizowanym (meczu) przez określony podmiot (klub). To nie to samo, co wejście do sklepu albo wjazd do miasta objętego monitoringiem miejskim. Podam Ci przykład. Gdy jadę na konferencję, ponoszę opłatę konferencyjną… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi