Prasa

Hu Kers | 3 marca 2019

Ancelotti: Jesteśmy gotowi

Carlo Ancelotti jest przekonany, że Napoli może bez strachu mierzyć się z Juventusem.

Jest to ważny mecz w trakcie długiego sezonu, nic więcej. Mamy chęci i ambicje, aby zaprezentować nasz najlepszy styl i udowodnić, że jesteśmy konkurencyjni, grając przeciwko bardzo silnemu przeciwnikowi – powiedział trener na swojej konferencji prasowej.

Kiedy spotkaliśmy się wcześniej w tym sezonie, Napoli wciąż próbowało znaleźć swój styl. Teraz jesteśmy bardziej skonsolidowani, w lepszej kondycji fizycznej i psychicznej, więc nie ma lepszego momentu na rozegranie tego spotkania.

Massimiliano Allegri dobrze odczytuje grę, bardziej skupia się na zawodnikach niż na systemach taktycznych, więc w tym sensie postrzegamy futbol mniej więcej w ten sam sposób.

Ancelotti ponownie zmierzy się z Cristiano Ronaldo, którego trenował w Realu Madryt.

Zawsze cieszę się, widząc go. Jeśli zagra, będzie to dla nas dodatkowy problem, ale zawsze przyjemnie jest mierzyć się z najlepszymi. Nikt nie jest nie do pokonania. Juve ma dużo jakości, doświadczenia oraz są mocni fizycznie, dlatego musimy grać na dużej intensywności.

Bianconeri zdominowali włoski futbol w ostatnich latach, ponieważ zainwestowali tak wiele i mają za sobą długą historię. Posiadanie własnego stadionu przynosi również nowe dochody.

Graliśmy wystarczająco dobrze przeciwko Torino, Fiorentinie i oczywiście Parmie, ale nie mogliśmy zdobyć bramki. Były z kolei też sytuacje, w których wygrywaliśmy w ostatniej minucie, mimo że nie graliśmy zbyt dobrze. Doping na Stadio San Paolo z pewnością nam pomoże.

Jesteśmy w stanie wygrać. Zwycięstwo utrzyma nas w wyścigu po Scudetto, inny wynik niż wygrana skieruje wszystkie nasze myśli na Ligę Europejską.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi