Inne

Gryfel | 19 września 2022

Andreini (Head of Performance) otrzymał większy zakres obowiązków

Jak podaje Romeo Agresti, w ciągu ostatnich kilku dni Juventus przekazał Giovanniem Andreini (Head of Performance) więcej odpowiedzialności. Były trener atletyczny u Donadoniego ma więcej uprawnień, jeśli chodzi o nadzorowanie obszarów funkcjonowania klubu: siły i kondycji, analizy itp. Specjalista od przygotowania fizycznego będzie mógł reagować i podejmować decyzję w taki sposób, aby najlepiej przygotować drużynę pod względem fizycznym.

Dla przypomnienia Giovanni Andreini został zatrudniony w Juventusie jako Head of Performance w lipcu tego roku, aby koordynować wszystkie obszary związane z występami Starej Damy (czyli obszar medyczny, obszar fizjoterapii, obszar rehabilitacji, obszar żywieniowy i oczywiście obszar przygotowania sportowego). Andreini pełnił funkcję trenera od przygotowania fizynczego w  Genoi, Livorno, Parmie, Bologni i ostatnio w drużynie Shenzhen w Chinach, nie zapominając o reprezentacji Włoch (u boku Roberto Donadoniego).

Władze klubu liczą, że przez taki ruch, poprawi się sytuacja fizyczna zawodników Juve.

źródło: bergamo.corriere.it
Romeo Agresti / Twitter

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JacoboSolonez
1 rok temu

Super doświadczenie, takie na miarę dzisiejszego Juventusu. Wszystko po kosztach i potem mamy wszechobecną bylejakość. Była możliwość zatrudnienia byłego dyrektora technicznego Atalanty, który wziąłby sztab pod lupę to nie, niech typo co jest na ty z ligą chińską dogląda się tak ważnemu aspektowi. Żenada

Last edited 1 rok temu by JacoboSolonez
anavrin_
1 rok temu

Poki co, zespol radzi sobie w obszarze przygotowania slabo (jak zreszta od wielu lat), a gosc na takim stanowisku dostaje jeszcze szersze uprawnienia? Czegos nie lapie.

kubak
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Zatrudniony w lipcu tego roku. Jeśli do tej pory przygotowanie fizyczne wyglądało słabo, to właśnie może wzięcie całego przygotowania pod jedne skrzydła zmieni obraz na lepsze

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi