Oficjalnie

einhard | 9 czerwca 2021

Angielskie kluby z kolejnymi karami za udział w Superlidze

Kluby Premier League, które współtworzyły Superligę, zostały ukarane przez władze ligowe grzywną oraz ostrzeżeniem, że otrzymają po 30 punktów kary, jeśli dołączą do podobnego projektu w przyszłości.

Sześć klubów zaangażowanych w propozycje utworzenia Europejskiej Superligi potwierdziło dziś po raz kolejny, że ich działania były błędem, i potwierdziły swoje zaangażowanie w Premier League i przyszłość angielskiej piłki – czytamy w oświadczeniu władz Premier League.

Z całego serca przeprosili swoich fanów, zaprzyjaźnione kluby, Premier League i The FA.

W geście dobrej woli kluby wspólnie zgodziły się na wypłacenie zadośćuczynienia w wysokości 22 milionów funtów, które zostanie przeznaczone dla dobra tej gry, w tym nową inwestycję wspierającą kibiców, futbol amatorski i programy społeczne.

Ponadto kluby zgodziły się wesprzeć zmiany zasad, aby wszelkie podobne działania w przyszłości prowadziły do ​​odliczenia 30 punktów.

W przypadku dołączenie do podobnego projektu w przyszłości każdy z sześciu klubów zostałby również ukarany dodatkową grzywną w wysokości 25 milionów funtów.

Premier League i The FA ściśle ze sobą współpracowały przez cały ten proces, a ta umowa doprowadza oba dochodzenia w tej sprawie do końca.

Źródło: premierleague.com

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Jechać z nimi równo! 😀 Nas kary omijają, a ci za swoją dezercję jeszcze po tyłku dostaną. Karma

.kamill10.
1 rok temu

Kpina wystarczy się zbuntowac i UEFA kwiczy !

OldLady
1 rok temu

Buahaha, ale beka z Anglików.

anavrin_
1 rok temu

I jak to się ma choćby do zawieszenia postępowania przez samą UEFA? Mamy tutaj sytuację wręcz komiczną. Otóż, kluby Superligii działały na niekorzyść UEFA, a nie federacji krajowych, a to sama UEFA wycofuje się na tę chwilę z kar, podczas gdy nowe kary są nakładane przez FA. Jaka w tym logika?

borowcze
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Jeśli kluby akceptują kary i zagdzają się z nimi to na jakiej podstawie ktoś może to zablokować. Tylko frajerstwo angielskich ekip wychodzi w tym przypadku.

OldLady
1 rok temu
Reply to  borowcze

Anglicy nie myślą kompletnie. Przecież projekt Superligi nie godził w ligi krajowe w żaden sposób – nie wiem po co godzą się na kary od własnej ligi w którą w żaden sposób nie godzili. Kompletnie odlecieli.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi