Prasa

einhard | 4 stycznia 2022

ASL: Nie wiemy, czy mecz Juve z Napoli zostanie rozegrany

Dyrektor lokalnego urzędu zdrowia w Turynie, Carlo Picco, nie wie, czy Juventus-Napoli odbędzie się zgodnie z harmonogramem i wzywa władze do powtórnego przyjrzenia się protokołom COVID obowiązującym w Serie A.

Rywalizacja w Serie A zostanie wznowiona po przerwie noworocznej w czwartek ze spotkaniem Juventusu z Napoli. Juventus ma trzech graczy w pierwszej drużynie z pozytywnymi testami na COVID (Arthur, Carlo Pinsoglio i Giorgio Chiellini), podczas gdy Azzurri dwa: Hirving Lozano i Eljif Elmas. Victor Osimhen z kolei nie zagra z Juve z powodu kontuzji.

Ostatnio prześledziłem szereg różnych problemów, interesuje mnie czynnik sportowy, ale nie wiem, czy Juventus i Napoli zagrają ze sobą – powiedział doktor Picco w rozmowie z Radio Punto Nuovo.

Nie wiem nawet, czy wraz z rozpowszechnianiem się wariantu Omicron powinniśmy zmienić protokoły. Być może tak, może powinniśmy zwrócić większą uwagę na zarządzanie kwarantanną.

Zaszczepione osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na COVID we Włoszech, muszą być izolowane przez dziesięć dni przed poddaniem się nowemu testowi. Zaszczepieni, którzy mieli bliski kontakt z osobą zarażoną muszą przechodzić tygodniową kwarantannę, a nieszczepieni dziesięciodniową przed wykonaniem kolejnego wymazu.

Scenariusz się zmienił, ten wariant jest bardzo zaraźliwy, ale nie tak agresywny.

Wiele osób jest zaszczepionych, więc potrzebna jest aktualizacja protokołów. W świecie futbolu znowu będzie więcej przypadków zarażeń, ale to nie spowoduje alarmu zdrowotnego.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi