Liga Mistrzów

einhard | 26 kwietnia 2019

Awans i spadek w Lidze Mistrzów?

Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) chce wdrożyć system promocji i spadku do Ligi Mistrzów.

Dziennik The Times opublikował w czwartek list napisany przez przewodniczącego ECA i prezydenta Juventusu, Andreę Agnellego. Proponowane zmiany byłyby radykalnym odejściem od obecnej formy, w której kluby kwalifikują się do Ligi Mistrzów poprzez rozgrywki krajowe.

List wysłany przez Agnellego do wszystkich 232 członków ECA zawierał następujące uzasadnienia:

Większa dawka europejskiej piłki jest dobrą rzeczą dla całej dyscypliny (dla kibiców, społeczeństwa, kultury, sportu i rozwoju finansowego). Chcemy piramidy europejskiego systemu ligowego z ciągłością i możliwością rozwoju od wewnątrz oraz zwiększenia mobilności i dynamiki w całym systemie dzięki starannie stosowanemu systemowi promocji i spadku. Gwarantuje to mecze o wyższej jakości sportowej i bardziej konkurencyjne środowisko na wszystkich poziomach. Byłaby to integracyjna platforma dla wszystkich klubów, oparta na sportowej merytokracji, a nie przywilejach historycznych. Dążymy do utrzymania symbiozy z ligami krajowymi poprzez zachowanie dostępu do rozgrywek poprzez otwartość dla wszystkich oraz utrzymywaniu marzeń o grze w tych rozgrywkach. Liga Mistrzów ma być postępowa i przyszłościowa, nie jedynie reakcyjna i zachowująca nieoptymalny status quo wśród najsilniejszych klubów. Jednak zmiany zostały poddane ciężkiej krytyce, ponieważ obecne rozgrywki wydają się promować więcej gier między elitarnymi klubami.

Agnelli wezwał również członków ECA do bojkotu spotkania grupy lig europejskich, które odbędzie się w Madrycie na początku przyszłego miesiąca.

 

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi